bugün

Yaşlı teyzeler kullanır bu çantayı. metro'da, otobüste, bilimum mekanda gorursunuz bu siyah fakat parlak çantayı. kullanıcı profili oluşturan alpay erdem teyzeleri genelde bunların içine manavdan aldıkları sebzeleri ve sağlık karnelerini tıkar, daha sonra onu gözü gibi kollayarak eve kadar taşır. işin komik tarafı bu çanta içinde devletin en büyük sırları yada milyonlarca dolar güven içinde taşınabilir. o kadar korunur yani.* * *
şöyle diyaloglara sebebiyet veren çanta

- aşkııııaaam, çok yoruldum çantamı taşır mısııssaaan?
+ tamam ver... ohha, ne var bunun içinde kızım!
(bkz: sonsuz odali otel) *
tikky kızlarımızın yeni trendy olan çantadır. parlak gümüş ve altın renkte olanları ile peluş olanları makbuldür. çanta ağırlaştıkça boyu aşağıya kadar sarkar ve kendi boylarını geçer uzar da uzar, ama hiçbir zaman dolmaz.
bir türlü bulunamamış çanta modeli. oldukça işe yarar olduğu düşünülmekte. örnek olarak harry potter ın son kitabında hermoine nin çantası verilebilir. hayran kalınmıştır. *
icinde yok yoktur.

sac tokasindan cubuk krakere, su sisesinden cetvele, kucuk zimbadan ici bos cd kutusuna, boya kalemlerinden kucuk kalem pile kadar akla ne geliyosa icindedir.

icinde anahtar kredi karti bulmak cok zordur. kapiyi acip iceri girmek icin once 1 dakika anahtar ararsiniz. birsey aldiniz, kasada da kimsecikler yok diyelim. siz odeme yapana kadar arkanizda kuyruk olusur.

tasimasi da ayri zordur.
çantanın kendi hacmi mi sonsuz...
yoksa...
çantanın kapasitesinin hacmi mi sonsuz...
ve yine...
yoksa...
bunlardan biri sonsuz ise diğeri de sonsuz olmak durumunda mı...
(bkz: kaptan mağara adamı)
(bkz: burhan altintop un cantasi)
içinde en gereksiz şeylerin bile, ''bir gün lazım olur belki'' düşüncesiyle bulundurulduğu çantadır. deprem çantası niyetine kullanılabilir. *
(bkz: bag of holding)
(bkz: kizlarin buyuk canta meraki)
(bkz: boyundan buyuk canta tasıyan kızlar)
bavul tipi çanta taşıyan hatunlar.
korkuyorum görünce, içinden döner bıçağı çıkacakmış gibi geliyor.
beynim. evet benim beynim.
Serisinin sonuncusu Harry Potter ve Olum Yadigarlari kitabinda Hermione'nin yanindan ayirmadigi, icine salon salomanje full mobilyali bir cadirin -da- sigabildigi el cantasi.
(bkz: dora the explorer)
herhangi bir quake oyuncusunun çantasıdır.