1. 1.
    Nasıl bir tesadüfki hepsi üst üste denk geldi.
    Oysaki dünya 6 milyar yaşında ve biz Ömrümüzün çoğununu rte döneminde harcadık.
    Henüz sırada başkanlık var. 5 senede öyle gider.
    19 -4 ... atlant isten gelenadam
  2. 2.
    rte'den önce ülkenin güllük gülistanlık olduğunu sanan tip tespiti.
    13 -20 ... jimmy tudeski
  3. 3.
    Sonunda birisi düşüncelerimi dile getirdi. Tanrı inancı olanlar hani sorguya inananlar ne olur sizi sorguladıklarında bir soruverin hani en az bir yirmi yıl indirimi hak ettik bence. Bu koskoca sonsuz evren türkiyede doğduk hadi neyse orası da bizim şansımız. Ulan bunun on iki senesini bu yönetim altında geçirdim ben. Bence sorguda büyük indirim sebebi.
    4 -1 ... yagmurun rengi
  4. 4.
    büyük şanssızlık.
    11 -2 ... bellamoon
  5. 5.
    Öncesi ve sonrası bu kesişimin gülistanlik olmadığının ispatıdır.
    1 ... atlant isten gelenadam
  6. 6.
    insanın dünyaya gelirken tek seçemediğinin ailesi olmadığını öğreten hâdisedir.
    9 ... kamen
  7. 7.
    Bari fetöye denk gelmeyeydik ama şükür ertuğrul gaxi döneminde değiliz adam almış eline kılıcı kafa kesiyor polat alemdar mısın mübarek?
    2 -3 ... shizi
  8. 8.
    Şükür ki evren sonsuz değil evlat.
    ... ehli sunnet
  9. 9.
    Ahiret inancı olmayanlar için bu durum cehennem şeklinde nitelenirken; ahiret inancı olanlar için cennete gidebilmek için bir basamak, allahin bir imtihanı olarak görülür.
    1 -2 ... seffafkirli
  10. 10.
    Osmanlı zamanında sesini çıkaramamayı, firavun zamanında köle olmayı, eski hint devrinde kast sistemine tıkılı kalmayı, orta çağ avrupasında kilise baskısında olmayı, 200 milyon yıl önce arkandan trexlerin kovalamasını, 4 milyar yıl önce volkanik patlamardan ve toksik zehirlerden başka bir şey olmayan dünyada acılar içinde gebermeyi mi tercih ederdiniz? Şuan hiç değilse 150 sene öncesine kadar büyük oranda özgürüz. Açlık yok, susuzluk yok, sefalet yok(eski devirlere göre), ölümcül hastalıklar yok oldu gibi bir şey milyonda bir görülüyor.
    Şanslıyız. Yöneticileri s.et.
    3 -1 ... azkaban tutsagi