bugün

genelde keyif verici eylemlerden sonra yakilan sigaralardir...yemek, seks ve vb. sonrasında yakılan sigaralara da keyif sigarası. sıkıntı ve stresli olaylar sonrasından yakılan sigaralara efkar sigarası denir.
Yemek yemek.
yemekten sonra, halı saha maçından sonra.
Ağda molaları ve sonrasında.

Kahve ile birlikte...
ders çıkışı zira bütün fakülte kapı önüne akın ediyor.
birde yaptığımız eylemle aynı anda içilen sigaralar var; çay sigara, bira sigara? tuvalatte sigara keyfi gibi...
Ağır laflar yutmak azizim. O ilk çekiş gecenin bilmem kaçı için yanmış zaten sigara bi halt etmiyor yavaş yavaş ağır ağır kanina karışıyor.
Yemakten sonra genellikle. Hele etin ustune felansa varya yak iki uc tane gitsin.
köyde her tarlam yandığında bir cuğara sararım.
Mesai çıkışı sonrası.
calvary'yi izledikten sonra içine düştüğüm durum..

viskim olsaydı bir de viski açardım..
Seks, ders, uyku, yemek vs vs.
Sağlığa zararlıdır, 12 sene sonra bıraktım çok rahatım. Hiç bir durum da içmem.
ders aralarında.
Her şey. Her durum. Bağımlılık böyle bir şey. ilki ya da sonrası yok ancak sonrasında en keyifli olan sigara kahvaltı sigarasıdır.

Kamu spotu: sigara içme amk.
Sevdiğin kız abi diyince bir murattı yakılır semaya bakılır.
spor salonundan çıkarken.
içen insanca çeşitlendirilen durumlardır.
yemek sonrasıyla başlar gidebildiğine gider artar.
Nişan atıp yalnız kalmak.özel hastanede eşek gibi çalışıp bi denyonun : biz olmadak sizin işiniz yok demesi. ( sanki koduklarım hastalanıp gelmiyo da biz zorluyoz hastaneye yatın diye. Oç biz olmasak siz yoksunuz asıl neyse sakinim)
After sex.
Börek açtıktan sonra. Ayy ne güzel yaptım ama yaa denir bakıp bakıp tüttürülür.
Keyif verici şeylerden sonra diyenler var. Ders arasında dışarıda nefeslenen biri olarak fakültede bu saatte ders görmekten zevk alan insanımsılar onlarda varmış.