bugün

deist dedikleri tengricilik, insanlar özüne dönüyor. gök tanrı ismini karıştırmayarak deist deyip mevzuyu farklı boyuta çekiyorlar. müslümanlıktan çok daha mantıklı evet.
"ölen eş ile öldükten 6 saat sonraya kadar cinsel ilişkiye girilebilir" gibi adi ve insanlık dışı bir fetvayı kanunlaştıran mursi gibi bir siyasal islamcı için sen camilerinde sala okutursan, gazi meclisinde gıyabi cenaze namazı kılarsan, suudi arabistan kralı gibi islamiyetle alakası olmayan bir münafık için 3 gün ulusal yas ilan edersen deist sayısı da ateist sayısı da artar.

ya ne olacağıdı?
Son 17 Yıldır iktidarda olan Siyasal islamın tek güzel yönü bu oldu. adamlar din adına öyle acayip şeyler yaptılar ki insanlar ister istemez önce ‘gerçek islam bu değil’ demeye, daha sonrada ister istemez dini mevzuları araştırmaya başladılar. Zaten dini sorgulamaya başladığında, beyninde biraz çalışan hücre varsa sonuç malum. Milleti uyandırmaya yardımcı oldukları için, Kendi Adıma siyasal islamcı arkadaşlara teşekkürü borç bilirim. Durmak yok yola devam beyler.
Kamalism neticesinde olandır.
Akp döneminde olmuştur.

Tarihe not düşmenin haklı gururu içindeyim. *

Ayrıca, onlardan biri de benim.
deist değilim ama empati kurabiliyorum.
adamlar dincilerin kepazeliklerini gördükçe geri kalan her şeyi reddedip yaratıcıya sığınıyorlar.

demem o ki, biri müslüman iken deist olmuşsa bunun en büyük sebebi yine müslümanlardır.
çok afedersiniz ateist bile kaynıyor.
Onun modasıda geçer.
laf olsun diye "ben deistim" diyenlere aldırış etmeyin, bir şeyi inkar etmek ona inanmaktan daha çok bilgi gerektirir.
(bkz: hoşgeldiniz)