bugün

gece takriben 23 de avcılar otobüsünü kaçırma eylemi.
birde cepte para yoksa sıçtın.
civarda bir akraba ve ya tanıdık evi yoksa tam sıçtın.
hele bir de mevsimlerden kış ise ortalığı batırdın.
bir takım yasal yaptırımları olan eylemdir.

(bkz: hmm)
sony ericsonunuz varsa sevineceğiniz bir durum.
para kaybetmenize neden olacak durum.
geçenlerde işe gitmek için yola çıktığımda karşılaştığım durumdur ve bana tam 40 ytl'ye maal olmuştur.
(bkz: gece tarifesi)
(bkz: yürümeye koyulmak)
otobüs ve şoför hakkında pek de iyi şeylerin söylenmeyeceği durumdur. ayrıca bu olaydan sonra şoförün uzun süre kulağı çınlayabilir. *
üniversitede okuyorsanız ve ev arkadaşınızla aynı sehirde yaşıyorsanız ,cuma günü evinize gitmek için okuduğunuz sehrin bir ucundaki evinizden ,valizlerle yola koyulup ,50 dakika yol gidip otogara ulaşmak suretiyle yazıhaneye girip otobuse yetişemediğinizi öğrendikten sonra şok olup aynı dolmuşla eve döneceğiniz gerçeğini öğrendiğiniz andır.
önce yakınmalar başlar ,sonra aktarmalı gitmek için her yolu denersiniz ,diğer firmaları araştırırsınız,duruma çözüm bulamazsanız valizlerle eve geri dönersiniz ,sabah aynı yollara düşecek olmanın verdiği sinir bozukluğuyla..
dolmuşa bindiğinizde bir gülme krizi alır valizlere bakarken iyi ki yanımda sen varsın dostum dersiniz.
hayatın sonu gibi bir şeydir. şimdi ne yapacağız, nasıl eve döneceğiz hay allah. birkaç kişi daha bulsam da eve yakın bir merkeze kadar gitsek ortaklaşa ödesek taksi ücretini türünden cümlelerle anlatmaya çalıştığım ama asla yaşanan anı hissettiremediğim derecede yaşanan kötü andır.
sırf buna artık maruz kalmamak için okul bittiğinde taksimde yaşamaya ant içtiğim durum.
eğer taksiye binme durumu olmayan birisiyseniz o yolu yürüyüş bitmez.
ömrümün sonuna kadar kaçırıcam son dolmuşları, otobüsleri sanırım. görücem onları, gülümsücem onlara hep.
gemiler mesela. demir alınca gemiler limandan garip bi' hüzünle bakıcam hep arkalarından. adım atacak cesaretim
olsa o güverteye, "ben de orda olacaktım" dicem arkalarından. içi mutluluk dolu gemilere bakıp surat asıcam ben hep.
yolcusu olmaya en çok yaklaştığım geminin ismail abisi olucam bedenim toprağa karışana dek. el sallıcam arkalarından.
"o gemi bir gün gelecek" dicem, diyorum, dedim yıllarca. biri çıkacak sonra "o gemi artık dönmeyecek, gel seninle yarın kalkan
gemiye binelim" diyecek. anca öyle devam edicem ben yoluma.
o güne kadar ;
"o gemi bir gün gelecek ! "
kaynar sular başından aşağıya dökülür gibi olur.bu saatten sonra oluruna bırakmak gerekir.
son otobüsü kaçırmak, son treni kaçırmak, durup durup saçmalamak. dağılın.
Son otobüs gidince ilk otobüs gelir.
gidilecek yere gidememeye sebep olur.
taksiye binmek zorunda bırakır.
30 lira girmesine neden olur.
güncel Önemli Başlıklar