bugün

- anne bu buzdolabını kim dizayn etti

+ ben

- son derece iştah kapatıcı dizayn edilmişsin anne

+ sen yine rejim mi yapıyon

- hea

+ kırarım bacaklarını, tigana'nın kürdanına döndün kızım, çabuk bir şeyler ye.
anne evindeki buzdolabıdır. kapağı açtığında içinde barındırdıkları hakkında en ufak bir fikir sahibi olamazsın, neden? çünkü herşey saklama kaplarına hapsedilmiş.görebildiğin renkli tek unsur saklama kaplarının kapaklarının rengidir. intizam tutkunu bir anneniz varsa onların hepsinin kapağı da beyaz olacağından o gök kuşağı cümbüşünü yakalamakta imkansızlaşır. misal içiniz ezildi, reflünüz azdı yemek vaktine kadar bişilere atıştırmalıyım fikriyle kendinizi kapağın önünda buldunuz, beyaz peynire ulaşmanız minimum 3 dk, o da şansınız varsa, öncelikle size en yakın olan saklama kabından başlarsınız bahtınızı imtihana, közlemiş patlıcan daaat! ikincide dünkü böreğin içinden artan kavrulmuş kıyma daaat! üçüncüde ramazan bayramında evde yapılan baklavaya fazla gelmiş hazır kaynatılmış şerbet zooort! bir diğerinde ayıklanmış yıkanmış maydanoz, ben bunun mantığını çözemedim , yani bir insanın muytfakta iki dal maydanozu ayıklayıp yıkayamayacak kısıtlı zamana sahip olması imkansız, sanırsın ki uydudan mesaj gelecek acil maydanozlu mercimek köftesi talebi olacak, anne de zamandan tasaarruf olsun diye böyle tedarikli davrandığı için kendiyle gurur duyup minimum zamanda hazırlanmış mercimek köftesi rekorunu kırıp ailemizin adını ölümsüzleştirecek. saklama kabı kapağı açarken niyet tutmaya devam, bize en yakın olan birinci sırada aradığımız kutsal beyaz peynire ulaşamadık, mission cant be completed yazısı belirdi zaman doldu, ikinci raftayız, bu raftaki saklama kaplarınına kavuşabilmek için öncelikle devasa emaye yoğurt tenceresini çıkarıp kenara koymak lazım. tam bu aşamada annenin rafların menşeylerine göre düzenlemiş olabileceği ihtimali akla geliyor ve içi bi umut kaplıyor, belkide belkide bu ikinci raf süt ürünlerine ayrılmış seçilmiş bölge, ve bingo marionun prensesini kurtarsan bu kadar sevinmezsin, koy şimdi o beyaz minik bloğu ekmeğin arasına, ve o lanet olası sırlarla dolu iştah kapatıcı domestik anne buzdolabından bir sonraki acıkmana kadar mümkün olduğunda uzaklaş.