bugün

Sosyal medya'da hızlı bir yükseliş sağladığına canlı şahit olduğum ve,

--spoiler--
“Baba, ben artık rakı bardaklarında sahne alıyorum ve senden önce beyazladı sakallarım. Sana oğlum diyebilir miyim? “
--spoiler-- ...satırlarla çaresizliği hissettiren,

--spoiler--
"Gözlerde doğup,
gözyaşlarında çırpınan iki hastalıklı duyguyduk biz.
Senin aşka alerjin vardı,
ben alerjilerin tanrısıydım."
--spoiler-- gibi bir yazıyla o duyguyu yaşatan,

--spoiler--
"Çay içeriz, şansımız varsa yağmur da yağar.
Damlalara huzur yüklemece oynarız.
Benim damlam seninkini alnından öper. Sempatik şeyler olur.
Belki aşk bizi sever... Gel."
--spoiler- yazısı ile de, dilimin ucunda fakat toplayamadığım cümleleri yazmış sahibi yazar.

Tuhaf fakat yetenekli gibi gördüğüm bir kalem. Başlarda ne diyor lan bu dediğim fakat kelimelerle oynadığını görünce tuhaf bir merak ile okumaya başladığım aşk buralara nah uğrar kitabının yazarıdır.
''ya yanımda kal; kek yapalım, kitap okuyalım, şarap içip sevişelim... ya da git şiir ol. '' gibi çok güzel bir lafın üreticisidir, çok iyi yazardır.
Fakat iyi aldandık kitabını çok begendim. Denemeler tadındaki kısa kısa yazılarını okumak, okumaktan çok sıkıldığım dönemlerde iyi geldi. Son cengiz aydın da mahlasıdır herhalde.
08.10.2023 tarihinde kaybettiğimiz, zamanın içine sığamamış, değeri yeterince bilinmemiş, kalıplara sığmayan muhteşem bir kalemdi kendisi...

Her ne kadar kırgınlıklarımız olsa bile, seninle sohbet etmek, üç günlük şu hayatta ayrı hayallere dalmak fakat aynı kelimelerde efkarlanmak bir onurdu...

Kendi deyiminle; "kendine sempatik bak" üstad... Yetim bıraktığın tüm kelimelerin başı sağolsun...

görsel
güncel Önemli Başlıklar