bugün

(bkz: hit me baby one more time)- (bkz: britney spears)- (bkz: 1999)*
görecelidir. herkese göre değişkendir. ankettir.
''müzik evrenseldir'' sloganının aslında bir palavra olduğunu kanıtlayan ankettir. düşünün; ortalama beş - yedi milyar nüfuslu bir dünya ve bu dünyada 20 yıl içinde çıkmış en iyi yirmi şarkı yanılmıyorsam sadece iki milletin** eseri. toplasan en fazla dört yüz milyon ediyorlar. yani şimdi birileri çıkıp her yıl için bu şarkılardan daha iyi olan enaz yirmi şarkı ismi veremez mi? demek ki neymiş? müzik evrensel değil, küreselmiş.
ayrıca;

5)hit me baby one more time-britney spears-1999
6)like a prayer-madonna-1989
12)maria-ricky martin-1995
13)wannabe-spice girls-1996

yani bu şarkıların herhangi bir türk popçusunun şarkılarından ne farkları var?

12)maria-ricky martin-1995, un, dos, tres. hebelehübele maria.
birşeyler çağrıştırıyor ama. şu olmasın?

biiiiiir çok sıkıldııııım.
ikiiiii yerim çok daaar.
ooooo senden çok vaaar.
beni mi buldun şimdi?
çok işim vaaaar.

gülüyorum ben. ahahaha...
kimin yirmi yili kimin sarkisi ve kimin seçimi dedirten anket.buraya milyonlarca sarki bulunabilir binlerin düsüncelerinde.var mi burada bunu kaldirabilecek liste...
(bkz: balon)
kimseye inandırıcı gelmeyen listedir.
burada tartışılmayacak şarkı varsa oda 1991 losing my religion dır.hayret nasıl yakalamışlar bunu.onun yerine justin timberlake koysalardı.*
red hot chili peppers'ımın listede olmasına şaşırdığım ankettir. *
blue jean, reşit olmamış insanlara hitap eden bir dergi olduğu için, sonuçlarının böyle olması gayet normal listedir. mantıksız olan şey, insanlara sadece ömürlerinin 4-5 yılında hizmet edebilecek bir derginin 20 yıllık bir anketle ortaya çıkmasıdır. ayrıca listedeki birkaç şarkı evrensel derecede iyidir. * * * *
ahanda listenin orjinalini ele geçirmiş bulunmaktayım.aslında 20 değil 44 şarkı olacaktı. ********************************************
teoman - ne ekmek ne de su
(bkz: otherside)
(bkz: poor misguided fool)
(bkz: californication)
(bkz: eye of the tiger)
(bkz: the final countdown)
(bkz: beat it)
(bkz: smooth criminal)
(bkz: wind of change)
(bkz: paramparça)

gibi şarkıları da kanımca içinde barındırması gereken listedir. eminim unuttuklarım vardır tabii ki.
güncel Önemli Başlıklar