1. 1.
    ilginç ve lezzet bombası bir şeydir.
    Somonu pişirin. Didikleyin tabii soğuyunca. Diğer tarafta yumurtayı çırpın, tuz, karabiber ekleyin. Havucu rendeleyin. Yumurtalı karışıma biraz süt , az sıvıyağ biraz irice doğranmış hellim peyniri ekleyip karıştırın. illede hellim olması şart değil, başka peynir de olabilir. ve yeşil soğanı ekleyin. Unu ilave edin. iyice karıştırın. Hamur katı olmayacak. Ufalanmış somoncukları hamura katıp, dikkatlice karıştırıp üzerinde susam gezdirdikten sonra fırına sürün. Uuufff. Yanında bol yeşillik salatası ve bir kadeh kırmızı şarap ile yeni ufuklara damak bölgesinden uçuşa geçebilirsiniz.
    Yarın yapıyorum. Tamamen bana aittir. Telif damak lezzetinizdedir. Nankör ya da hain olmayın. Şimdiden Afiyet olsun.
    2 ... thelma
  2. 2.
    ananeme söyleyim de yapsın. en sevdiği kektir. asdkljglah.

amk somonu ülkede balıktan daha cok civata zımbırtısı olarak biliyorlar.

adamın tarifine bak hellim demiş bir de ellaam.
    4 ... bir basur mor menekse
  3. 3.
    ankara'da yelken balık'ta balıklı simit vardı gayet güzeldi bu tarif de denenebilir.
    1 ... sosyalalkolik
  4. 4.
    somon mu :/ kardeş biz fakiriz... bunun ton balıklisini yapsak olmaz mi :/
    2 ... nadyaileivan
  5. 5.
    somon balıklı tuzlu kek
    Güzel intihar şekli tuttum seni dostum.
    3 ... kale3112
  6. 6.
    Yıllar yıllar önce malezyada bir toplantıya katılmıştım. Uzun bir masa var. Masanın başında sunum yapılıyor bende masanın arka tarafındayım. Masada ikramlıklar var. Neyse o sırada beni rahatsız eden bir koku var ama anlamadım. Sonra arka tarafta sohbete başladık biz. Bana ısrarla masadaki yiyeceklerden birini uzattılar. Yemeyeceğimi söyledim ama aşırı ısrar ettikleri için kıramadım. Sosladılar falan verdiler bana. Ağzıma götürcem ama o rahatsız olduğum koku o yiyeceğim şeyden geliyormuş meğer o an onu anladım. Nasıl sövüyorum içimden ama yememi bekleyen dört beş kişi var ve hepsi bana kilitlenmiş durumda.
    Neyse yedim ben bunu ama allah bir daha o tadı hissettirmesin bana. Somon muydu bilmem ama balık kekiydi işte. Sanki yıllardır masada beklemiş de kimse yememiş gibi bir balık keki...
    Kendileri severek yediler efendim ben ise kustum. Ayrıca iki gün boyunca kokusu resmen üzerime sindi. Lanet şey..
    Kısaca balığın keki olmaz yemeyin yedirmeyin..
    1 ... haramsavar kadin
  7. 7.
    Somon baligini görsem saginda solunda civataya benzeyen nesne ararim. Ekşi sözlük az ilerde kardes.
    2 ... x e deger veren adam