bugün

aylardır ücretleri ödenmeyen, alın terlerinin haklarını aramak için ankara'ya yürümek isteyen lakin yolda durdurulan, darp edilen, biber gazı sıkılan somalı madencilerimizin izmir'deki depremden sonra kendi imkanlarıyla, gönüllü olarak yardıma gitmesidir.
https://halktv.com.tr/izm...adenciler-gidiyor-438158h

eee akepe...hadi durdursana somalı madencileri...

deprem sonrası yardıma gidiyorlar diye biber gazı sıksana...

allah razı olsun. kolay gelsin madenci kardeşlerimize...
şov yapmaya değil can kurtarmaya gittikleri için gündem olmayan vatan evlatları.

--spoiler--
"insanlara mezar inşa eden müteahhitlerin değil kendi dertlerini kenara bırakıp kurtarmaya giden madencilerin ülkesini kurmamız gerek." (çiğdem toker'den alıntı)
--spoiler--
Damdan düşeni damdan düşen anlar.
Deprem bölgeleri şov yapma yeri değil hassasiyetin merkezidir.
Allah yardım etsin. Biz bile istanbul dan hissettik. Çalışıyordum o sıra. Bilgisayarım kendi kendine oynamaya başladı. Sallandı bir anda her yer.
Bir yanda doğal afet zamanlarında yapılan yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşıp ulaşmadığından emin olamama hissiyatı, insana olan inancımı azaltıyor. Ama bir yanda da doğal afet dönemlerinde canla başla çalışan, canını ortaya koyan gönüllüler, sivil toplum örgütleri ve madenciler aklıma geliyor. Bunlar da insan diyorum. Hem de ne insan. insana olan inançla ilgili enseyi karartmamak lazım.

Allah yardım eden herkesten razı olsun. Seviyorum sizi.
Apaçık şovdur.