1. 1.
  şark kurnazlığıdır.

  sanki chp olsa maden kazası olmayacak kimse ölmeyecekti ! sizi gidi tatlı su solcuları sizi..
  1 -15 ... azrail34
 2. 2.
  iktidar partisi chp olsa idi 29 nisanda tbmm kayıtlarında görülen chpnin meclise sunduğu somadaki iş güvenliğiyle ilgili önergenin o gün görüşülmesi ak-itler tarafından kabul edilmese de, oy çokluğu iktidar partisi olan chpde olur ve sorun o gün görüşülürdü. Bu önerge akp tarafından reddedildikten sonra görüşülen konu neydi biliyor musun güzel kardeşim? Akpli milletvekillerinin kendi çalışma saatlerini düzenlemesiydi. Evet iktidarda chp olsa belki de önlemler alınıp böyle vahim bir kaza yaşanmayacaktı. Her ne kadar ölü(!) üzerinden siyaset yapıyorlar, bu chp yüz karası yine böyle bir olaydan kendine pay çıkarıyor, hükümetin ne suçu var... Gibi şekillerde havlasanız da, bu milletin aklını kullanabilen bir kesimi var ve gerçeklerin ne olduğunu çok ama çok iyi biliyor. Özel bir şirkete ait olan madenin patlaması sonucu şirket sahibinden hesap sorması gerekirken onları savunmaya geçen devletin amacı ne ola? Özel kurumun sahibinin eşinin akp Manisa milletvekili seçilmesi mi, yoksa kurumun Bülent arınçın ailesinden insanlara ait olması mı manidar. içeriden kurtulan bir madencinin söylediği gibi firma akpnin taşeronu ve içeride rtenin fotoğrafı asılı ise, "insan gerçekten hayret ediyor"
  3 -1 ... physicosocial
 3. 3.
  bu beyine gore muhalefet parti lideri soyle demeliydi...

  "Yakın bir zamanda madenlerin kosulları ile ilgili bir önerge vermiştik. Ama sallanılmadı. şimdi onca hayat pisi pisine yok oldu. Ama ben susayım bu durumdan yararlanmamam gerek. Onca insan ölmüş siyaset mi konusulur?"

  Siyaset nedir bunu dusunen adam icin siz varın. Adama ülkeyi yonetmiyorsun tecavuz ediyorsun demek hata demek?!?! o zaman her gun 100 kişi oldursun ve biz de hic muhalefet olmayalım.
  2 ... scorpioraptor
 4. 4.
  menfaati olmadan ölüm döşeğindeki öz anasına su vermeyecek mahlukatın vicdanlı insanları anlayamamasından doğan yanlış kanı...

  bizim canımız acıyor sizlerinse 3 kuruşluk menfaatinize halel gelmesi dışında bir endişeniz yok...

  500'e yakın insan öldü tek düşündüğünüz akp ve ordan damıttığınız üç kuruş avanta...

  bak burda dünya tatlısı bi canlı var. geldi acımıza ortak oldu. mama istemedi, su istemedi. ordaki acıyı hissedip insanların yanına kıvrıldı...

  (bkz: bir köpek kadar olamayan akpli tayfası)
  4 -1 ... jorge lois borges
 5. 5.
  Yine babayı alacaktır.
  2 -7 ... kirmiziprezevatifliadam
 6. 6.
  allah belanızı versin sizin. gani gani belanızı versin.nasıl bir zihniyetiniz var lan sizin. halen chp halen chp. dönüp kendinize bakın lan biraz. çok fazla değil be istediğimiz vicdan sizden.

  tamam ulan iktidarınızı savunuyorsunuz anladık, herkes sizi devirmeye çalışıyor tamam, herkes sizi eziyor tamam ya yeminlen tamam.

  lan bari bir kere be bir kere az biraz delikanlı olun, az biraz vicdanlı olun da partiniz zamanında taşerona verilmiş, bir sürü şeyden kısıtlanarak daha fazla kar etmek için onca ihmale uğramış ve onca insanın ölümüne sebep olmuş şu olay için bari eleştirel olun be. vicdanınızla bakın be.

  yıkılmazsınız lan, devrilmezsiniz, insan olduğunuzu hatırlarsınız be.
  3 -3 ... firavunarabasiylamusatasidim