bugün

papağan akplilerin dağarcığına ölü sevicilerden sonra eklenmiş yeni sözcük grubudur.

ne siyasete konu olur sadece o halde arkadaşım? duble yol mu, hastane mi, köprü mü? başörtüsü mü? sırf sizin gibi düşünmüyor diye ölümlerine zil takıp oynadığınız başka canlar mı?
nedir siyasetin ilgi alanı ve sorumluluk sınırı?
soma halkının her giden siyasi insana tepki gösterdiğini görünce, bunu düşünenler çoğunlukta olduğu anlaşılıyor.
Aklım almıyor. Nasıl çıkıp "sabotaj" diyebilen insanlıktan nasibini almamış yaratıklar olabilir ya!? Çıldırcam! Yüzlerce insan öldü, yüzlerce ailenin içi yandı. Nefretimi nasıl kusacağımı şaşırdım. Midemi bulandırıyorsunuz. insan hayatı, bu kadar ucuz olamaz, olmamalı!
Siyaset karıştırmayın diyenleri de anlamıyorum. Siyaset, hayatın içindeki her şeyi içerir. Soma'da insanlar ölüyorsa iktidar suçludur! Bu insanlar iki kuruş için orada can güvenlikleri olmadan ölene kadar çalışıyorlarsa; bu insanlara babaları gemicikler almıyor ya da bu insanlar çocuklarına gemicikler alamıyorlarsa, bu insanların canlarından olmalarına "muhteşem" yöneten başbakanımız çıkıp "Bu işin kaderinde var ölmek." diyorsa yata yata, siyaset değil de nedir bu arkadaşım!? Nasıl bir körlük ki bu hala görmüyorsunuz? Neyin cehaletidir?!
ülkende 285 kişi ölmüş evine ekmek götürmek için ve sen buna siyasi değil diyeceksin. doğru anca esma siyasidir sonuçta asil, yüce mısır halkı özgürlük savaşı vermekte ama senin kokuşmuş eli yüzü kir pas içinde olan işçin ölmüş sorun mu? ulan bu işi siyaset malzemesi yapan deyyuzlar orda suriyeli kardeşlerimiz ölüyo senin evine ekmek götüren işçi kardeşin ölmüş çok mu? zaten adamın fıtratında var ölüm. hatta fıtratında ölüm olduğu için daha ilk işe başladıkları gün ölmeliydi bu 285 kişiki ortalık bu kadar karışmasın kalabalık yapmasınlar.
bok atmaya calisan akpli soylemidir. bugun bir milyon defa duydum bu sozu. yalniz hatirlamadiklari bir sey var ki o da berkinin annesi evlat acisi cekerken sadece hukumete nefret kustugu icin kitlelere o acili anneyi yuhalatmisti. siyaseti nerde yapicaklarini ogrenmeleri lazim...
bu cümleyi kuranın nefes alması, nefessizlikten ölenleri düşündükçe içim kararıyor.
siyaset ne için var a dingil insanların insan gibi yaşaması için.
bugün birileri için, o birileri kim bilmiyorum belki para babaları belki şirket sahipleri belki iktidar sahipleri
283 insan öldü. 283 gariban insan. her birinin ailesini düşün kaç tane 283 insanın umutları yok oldu.
hep bir keşke ile geçecek ömürleri.
hiç mi önemi yok senin için.
para , rant , lüks , güç bunlar için oldu hep.
çok sevdiğiniz milletvekillerinizin özelleştirirken peşkeş çektiği bir önlem alması gerekirken ağa baba usulü bugün kapatmayın ocağı yarın hallederiz diyen işçinin güvenliği için cebinden çıkacak 3 kuruşun hesabını yapan para babalarının açlığı yüzünden öldü 283 insan.
yaşamaktan , gülebilmekten utanır oldum sayenizde.
siyaset malzemesi değilmiş, duble yoldur siyaset malzemesi , torpilli ihalelerle torpilli sınavlarla hak yemektir siyaset malzemesi size göre.
babanın amcanın müdür olmasıdır siyaset malzemesi.
ona göre oy kullanırsın çünkü.
sokayım zihniyetinize.
insanların, iğrenç akp hortumlama ve köleleştirme sistemi nedeniyle yığınsal bir şekilde katledilmelerinden söz edilmeyecek ve tepki gösterilmeyecek de, başka neden söz edilecek ki ? o bakımdan, acı duygularının etkisiyle çok daha sert bir muhalefet yapılmaktadır.
(#23816846) önergeler şirketin akp içinden olması. yeterlidir.
işçinin kanı servet yapma aracı değildir.
siyaset servet edinme yeri değildir.
kesinlikle yanlış önermenin bayrak taşıyanıdır. aslında tam olarak siyaset yapma olayıdır. yönetimde sorunlar, sıkıntılar olmasa zaten bu olay yaşanmayacaktı. bu olay olmasına rağmen, sorgulamamızı istemeyen jöleli akp lidir.