1. 1.
  soma'da yaşanan iş katliamı ile ilgili köşeye sıkışanlar, yıllardır kutsal ittifak içinde olduğu maden sahibini hedef göstererek, bu olaydaki kendi sorumluluklarını gizlemeye çalışmaya başladılar. yandaş ve yalaka medyanın satılmış kalemleri, soma maden işletmesi sahibi alp gürkan'ın, mason ve chp'li olduğunu yazmaya başladılar. mason olup olmadığını bilemem ama mason olsa bile, bu yenimi akıllarına geldi? chp'li olduğu iddiasına gelince;

  16 Mart 2014 tarihinde manisa'da yapılan akp mitinginde, başında baret, ayağında çizme ile, madenci kıyafetiyle mitinge giden işçileri herhalde kimse unutmamıştır. mitinge katılan işçiler, uğur dündar'ın halk arenası proğramında, canlı yayında konuştular. mitingin yapıldığı gün, gündüz vardiyasında çalışanların işbaşı yaptırılmayıp,ellerine pet şişe su ve kumanyaları verilerek, manisa'ya mitinge gönderildiklerini açıkladılar. uğur dündar, "gitmeseydiniz ne olurdu?" diye sorduğunda, "işten çıkartılırdık" yanıtını verdiler. bu nasıl chp'li patron ki, gündüz vardiyesini işbaşı yaptırmayıp, kumanyalarını verdirip, akp mitingine yollamış hepsini.

  öyle yalanlar söyleniyorki, yalan üretme makinası icat etseler, bu kadarını beceremez. iki özel timci tarafından yere yatırılıp, etkisiz hale getirilmiş şahıs, başbakan'ın müşaviri tarafından tekme ile dövülüyor ama tekmeleyen müşavir, sanki o tekmeleri yiyen kendisiymiş gibi "yedi gün iş göremez" raporu alıyor, iş göremez raporlu müşavir, aslanlar gibi başbakan'ın yanından bir an olsun ayrılmayıp görevine devam ediyor. akıllara zarar bu çılgınca olaylar, yandaş medyanın yayınları, yalanlar, inkarlar, "ben yaptım oldu" lar, nazım ustanın şu şiirni getiriyor akla..

  annelerin ninnilerinden,
  spikerin okuduğu habere kadar,
  yürekte, kitapta ve sokakta yenebilmek yalanı,
  anlamak, sevgilim, o, müthiş bir bahtiyarlık,
  anlamak gideni ve gelmekte olanı..
  2 -2 ... ufkun
 2. 2.
  Nasıl yahudi demediniz hayret, yahudiydi canım.
  (bkz: kaynak kıçım haber ajansı gururla sundu)
  ... jon snow
 3. 3.
  bir haftaya siyasilerin ağzına sakız olacak cümledir. (bkz: at yalanı sikeyim inananı)
  ... saturnde bir cix