1. 1.
  SOMA TESADÜFLERi..!

  Olaydan iki hafta önce Mecliste kimse yokken CHP Milletvekilleri SOMA' da ki maden hakkında önerge veriyor ve önergeyi Akparti li vekiller görmeden hemen geri çekiyor..! TESADÜF DiYELiM.Ve sürekli ülkeyi karıştıran derin odaklar tarafından yönlendirilen bu grubun siyasi kolu neden Zonguldak Kozlu değilde Soma için soru önergesi veriyor ? TESADÜF DiYELiM.Milletvekili ve madenci maaşı karşılaştırması yapan foto birkaç haftadır sürekli sosyal medyada servis ediliyordu .Böylece topluma zihinsel ve psikilojik olarak hazırlayıcı etkilerde mi bulundular? TESADÜF DiYELiM.Köylülerin iddialarına göre bir kaç haftadır bölgeye elektrik ve trafo kontrolü yaptıklarını idda eden bazı kişiler geliyor.TESADÜF DiYELiM.Tam mesai değişimi esnasında yani bütün çalışanlar aynı anda içerdeyken ne hikmetse trafo patlıyor.TESADÜF DiYELiM.işçiler dışarı çıkarılırken bu seferde bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıkıyor.Yangın kısa sürede söndürülüyor ama bir süre sonra daha şiddetli çıkıyor.TESADÜF DiYELiM.Başbakanın kendisini geçenlerde rezil ettiği ve 2009'da, Bursa'da 19 kişinin öldüğü maden ocağı sahibi Nurullah Ercan'ın avukatlığını yapan Feyzioğlu olay akşamı Soma'ya gidiyor ve insan haklarından dem vuran açıklamalar yapmaya çalışıyor ! TESADÜF DiYELiM.Ve bir kaç saat geçmeden ellerinde pankart bazı insanlar SOMA' da madencilerin göçük altında kaldığını yazan pankartlarla meydanlara fırlıyorlar.TESADÜF DiYELiM.Tıpkı Hrant Dink cinayeti (Failleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor) gibi. Binlerce pankart kısa süre içinde nasıl basılır ve dağıtılır. DiKKAT EDiN HiÇBiRi ŞiRKETiN SAHiBiNE SALDIRMIYOR BAŞBAKANA SALDIRIYOR. TESADÜF DiYELiM.Soruşturma başlatılıyor ve hemen ardından Cumhuriyet Baş Savcılığı sorumlu olan herkesin madende olduğu ve sorumlu tutulacak kişilerin öldüğünü bildiriyor.TESADÜF DiYELiM.Ve Mehmet Baransu'nun Twitter hesabına bakın olaydan önce neler yazmış.Sanki birilerine talimat verir gibi.1) https://twitter.com/mehme...tatus/4618171727599411202https://twitter.com/mehme...tus/461817640991092736Dün A haberde birisi çıktı telefonda enteresan şeyler söyledi.Madende tuhaf şeyler var böyle modern bir madende bu kadar büyük ihmallerin üstüste olması tesadüfi olamaz diyor ! BiZ TESADÜF DiYELiM.Şimdi, 29 Nisan öncesi, trafo kameralarının tümü incelenecek.Savcılar harekete geçti ve olay yeri inceleme ekipleri göreve başladılar.işin ucu nereye varırsa varacak.Böyle bir trafo,durup dururken patlamaz.Bir trafonun patlaması icin,çok aşırı bir yüklenmenin olması gerekir veya trafoyu patlatacak kadar çok kısa devre.Olayın,vardiya değişiminde olduğu söyleniyor,o halde hiç patlamaması gereken bir anda patlamış.Yani en az yüklenmenin olduğu anda !Birileri çok büyük operasyon yapıyor isteyen inansın istemeyen inanmasın ama tarih bunları yazar.Birgün bunlar ortaya çıkar. Ayakta uyutulmaya çalışılıyoruz.
  2 -6 ... halk kahramani sulfettin abi
 2. 2.
  (#23816846) 2012den beri verilmiştir önergeler.
  2 ... ecemcix
 3. 3.
  (bkz: oo ak koyun)
  3 -2 ... fesat adam
 4. 4.
  bazılarına ciddi ciddi şaşırdığım tesadüfler. ama gönlüm hala kimsenin bu kadar canice bişey yapabilicegine ihtimal vermiyo.
  -1 ... bosgelmisyazar
 5. 5.
  "iki hafta önce"yi okuyup çok pis sövdüğüm durum. gerisini okumaya gerek yok sanırım. amk ülkesinde provokatorlerin bu kadar cahil olması da ayrı bi iğrençlik.

  oranin vekili iki yıldır götünü yirtiyor maden ocakları diye. lavuk iki haftalık onerge diyor amk.
  7 -1 ... 0fu0
 6. 6.
  "halk tv'yi açıp, maden işçilerini dinle. söylediklerine ters olan cümleler duyarsan, tesadüf dersin." dedirten saçmalık.
  1 ... lonely 00
 7. 7.
  Okumadan fikri beyan edenlere
  http://galeri8.uludagsozl...-tesadufleri_630070_m.jpg
  1 -1 ... halk kahramani sulfettin abi
 8. 8.
  Kafatasının içinde beyin yerine bok torbası taşıyan tapıcı yaratıkların paranoyak kusmuklarından biridir. yani bu kadar yalaka bu kadar kaypak olunmaz. Keşke bu zihniyet o ocakta çalışıyor olsaydı...
  1 -1 ... mutlu son masallarda olur
 9. 9.
  herkes bilirkişi ya amk memleketinde, sırf aklamak için mantık sınırlarını nasıl da zorluyor?!?
  yanlış olmasın ama izmir in maden mühendisleri eski başkanı daha ilk gün trafo patlaması değil dedi. trafo patlaması sebep değil sonradan gelişen durum dedi. madenin içinden çıkan işçi konuştu. ailesinden 11 kişiyi kaybetmiş birinin nereden ne çıkarı olsun lan .mın feryadı?

  böylelerine harcanan oksijen keşke madendeki kardeşlerimize can olsaydı. onca insan haybeye ölmüş demiyor da hala "binim bışbıkınım sıkıntı yık".

  rabb'im sabır ver!
  2 ... lumos
 10. 10.
  Her olaya hukumet gitmelidir diye yaklasan topluluk oldugu surece hersey olabilir, ha olayi en ince detayina kadar aydinlatmayan ve cezasini vermeyen sorumlularinda Allah belasini verecektir, adalet burda olmasada ilahi adalet diye birsey var. Bu olayi akp veya digerleri diye ayirmadan bakmak ve mazlumlarin haklarini sonuna kadar savunmak dogrudur, yoksa herseye siyasal bakmayi birakin biraz olm.
  ... vakitoldurmesanatcisi