1. 1.
  Toplumu daha çok kaynaştırabileceğini düşündüğüm eylem.

  Acılar ortak paylaşılır.

  Trübün ayrımı olmadan.
  Belki tek formayla siyah.

  Evet şimdi diyeceksiniz bunu da mı futbola bağladın top kafa.

  O ilçede o futbolcuları o madenci ailelerin çocukları izlese çok mu?
  Ücretsiz izleseler.

  Hayır gs fb de şart değil karma da olabilir.

  Ama gs fb dememdeki asıl amaç bu kadar zıt kavgalı hele son dönemde kanlı bıçaklı olan iki kulüp el ele verse herkes el ele verir.

  Düşünsenize. Fazla hayalperestim sanırım.

  Emreye sövmediğimiz
  Meloya sövmediğimiz
  Yediğimiz gole üzülmediğimiz bir maç düşünün.

  Edit: altı üstü bir öneri sundum tepkilerse kırıcı ve gerçekten duygusallığı farklı anlamanın sonucu diye düşünüyorum.
  kimse maç ile ölenler unutulacak demedi zaten.
  8 -4 ... ofsayti bozan stoper
 2. 2.
  http://inciswf.com/1287946508.swf
  2 ... yetkisiz temsil
 3. 3.
  gereksiz olandır, futbolu hayatının en önemli nesnesi haline getirmiş bireyin temennisidir ki yine tüm olaylarla bu pencereden bakar bu birey.. evet, ben böyle bir maç izlemek istemiyorum kardeşim. sen yine kendi kişisel zevklerini göz önünde tutarak bencilce bir hayal kurmuşsun. sana güzel geliyor değil mi? değil ama, saçma.

  büdüt: ne alaka ulan maç, ortada bir felaket var, siz gelmişsiniz hala maç diyorsunuz? tamam, adamlar gitsinler haftaya soma ilçesinde maç yapsınlar, golsüz, berabere bitsin maç, dostluk kazansın, bizde oturalım tv'den izleyelim, ulan ne güzel şeylere gebe bu zor günler, bizi bütünleştirdi mi diyelim? dalga mı geçiyosunuz?

  edit ulan edit: kötülenmesi pek umrumda değil, canımı sıkan bir türlü anlaşılamamak. bu entry futbolu hayatının merkezinde tutan adam eleştrisi yapmıyorum. yazarın nickinden dolayı o tabiri kullandım. bu kadar. çok da takmıyorum ne yaparsanız yapın vakit kaybı şu yazdıklarım.
  2 -7 ... maythehorsebewithyou
 4. 4.
  Salakca olacak bir mactir. Insanlar orda nelerle ugrasiyo senin istediğine bak derler adama . Belliki sıklms yumurcak gündemden cani mac cekmis yazık.. dua edin diyene tonlarca laf soylenir boyle baslik acana laf edilmez. Macinizada bilmem neyinizede. ..
  2 -4 ... balkabasi
 5. 5.
  bence soma ilçesine gs fb bjk li futbolcuların ortak ziyareti daha iyi olur.
  ... draquel
 6. 6.
  türk halkının ilgisini çeken şeyler ile acıları bi nebze olsun ünlü kişilerle dindirmek için yapılması gereken olabilir.
  bu facia somutlaştırılır.

  ama bazı olgun(!) çok oldun arkadaşlar bunu çocukca görmektedir.

  merakımız kaç gün daha hafızalarında kalacak bu olay.
  2 -1 ... ofsayti bozan stoper
 7. 7.
  (bkz: acıları ünlü kisilerle dindirmek) farkli bi yöntem gercekten.
  1 -1 ... balkabasi
 8. 8.
  tarifsiz bir acı yaşanan. yaşamayan bilemez, ben de bilemiyorum. şunu biliyorum ama abiler, yas halindeki insanların ayağına ünlü kişileri götürüp, bir nebze de olsa, acılarını dindiremezsiniz.
  ... maythehorsebewithyou
 9. 9.
  aklıma geldikçe sinirlerimi hoplatan başlık. iyi niyet ile yazılmış, en azından yazarı bu şekilde düşünüyor da mantıklı olmak bu kadar mı zor ya. populer kültür bu kadar mı entegre oldu ulan hayatınıza? fenerbahçe - galatasaray maçı ne? aklım almıyor cidden...
  -2 ... maythehorsebewithyou
 10. 10.
  başlık sahibi yazarın edit'ini yeni gördüm, alt tarafı bir öneri demiş. evet, zamanlaması yanlış bir öneri. buna ek olarak entrylerim sıkça kötülenmiş, dediğim şu arkadaşlar, bu tip yorumlar olayı itibarsızlaştırmaktan öteye gidemez. bu durumda siz olsaydınız, soma'da. fark eder miydiniz şu maçı?

  peşinen edit: kırıcı olmuş olabilirim, amacım bu değildi. sadece ben de hassaslaştım bir noktada patlamam gerekiyordu. iyi niyetinizin farkındayım. fikrim değişmedi sonuç olarak...
  1 ... maythehorsebewithyou