1. 1.
  kimse suçlanmamalıdır, nasılsa madencinin kaderinde ölmek var, birilerini suçlayıp diğer madencilerin de ölmesini engelleyelim mi?
  8 -2 ... tanrinin bitirme tezi
 2. 2.
  mal olmayan şahıslardır. asıl mallar hala körü körüne bu kadar insafsızca konuşan empatiden yoksun beyni 150 yıl öncesinde kalıp madencinin kaderi ölmektir diyen başbakanı savunandır.
  5 -3 ... antipsikotik
 3. 3.
  kimi sorumlu tutmali o mal . kaderi mi allahi mi . bu soylediklerinize kendiniz bile inanmiyorsunuz , birakin bu isleri de iki fatiha okuyup gonderin sehidlerin ruhuna. siz huloog gondersenizde kafidir.
  4 ... uyuyamayanadam
 4. 4.
  olayı kaderciliğe dönüştüren maldan hallicedir.

  madenciliğin fıtratında var ölüm. o zaman ben öyle fıtratın amk.
  3 -1 ... keremi
 5. 5.
  http://galeri.uludagsozlu...kabul-etmeyen-akp-629288/
  ... nerd ali
 6. 6.
  sığırın önde gidenidir.
  1992 yılında Zonguldak Kozlu ilçesinde yaşanan ve 263 işçinin öldüğü grizu faciasından bahsetmez.

  "ingiltere'de, şöyle biraz geçmişe gidiyorum, 1862 bu madende göçük 204 kişi ölmüş, 1866 grizu ve kömür tozu patlaması 361 kişi ölmüş yine ingiltere'de. Belçika'da 87, metan gazı patlaması 120, ingiltere'de 1894 kömür ocağında patlama 290, Fransa'ya geliyorum, 1906 dünya tarihinin en ölümlü ikinci kömür madeni kazası ölen bin 99. Daha yakın dönemlere geleyim diyorum burada da farklı şeyler var, Japonya 1914'de 687, Kyushu Adası'nda Mitsubishi Hojo kömür madeninde bu meydana geldi. Çin 1942'de dünyanın en çok ölümlü madeni kazasına gaz ve kömür tozu karışımının neden olduğu sanılıyor. Ölüm sayısı ne biliyor musunuz, bin 549. Aynı şekilde yine Çin'de 1960'ta kömür madeninde metan gazı patlaması 684 ve Japonya'da 1963'te yine kömür tozu patlaması 458. Hindistan'da 1965 grizu patlaması 375, yine Hindistan'da 1975'te metan gazı alev aldı patlamayla madenin çatısı çöktü ve 372. Bu ocakların bu noktada bu tür kazaları sürekli olan şeyler. Bakın Amerika, teknolojisiyle her şeyiyle... 1907 iki ayrı madende grizu ve kömür tozu patlaması 361."

  şu açıklamada sadece ilk satırı alır 1862 diyor yea der,
  okuma yazması yok yada ipini tutan abileri böyle tembihlemiş.
  tarih sizi affetmeyecek o kadar söyleyeyim.
  kan emici köpek sürüsü yine kan istismarı yapıyor böyle acı dolu bir günde bile.
  2 -13 ... white beard
 7. 7.
  grizuda da somalı madenciler işçi kartları ellerinden alınarak akpli patronları tarafından mitinge gönderilmişti.
  yasaları çıkaran işletmeyi özelleştiren yandaşına devreden ve yandaşının denetilmesine sorgulanmasına 90 kusur bulunmasına rağmen komisyon kurulup araştırılmasına engel olanda akp.
  kimi suçlayalım allahı mı gien senin canın olmadıkça biat ettiğin adamdan hesap sorulmasın mı.
  1 -3 ... ecemcix
 8. 8.
  Faciadan gezicileri ya da chp tarafını sorumlu tutanlar kadar mal değildir. Neymiş tamda gezi olaylarının yıldönümü yaklaşırken olması, işçilerin vardiya değişimi sırasında olması tesadüf olamazmış bırakın kardeşim şu işleri.
  1 -1 ... quidproquo
 9. 9.
  soma faciasından sonra hala akp ve rte nin köpekliğini yapan beyni yerinden çıkartılmış insan görünümlü yaşam formları nın zoruna giden insan.

  gücün ve paranın köpeği olmak yerine gerçekleri haykırırlar, oniki senedir iktidarda olan partinin ne halt ettiğini gayet iyi bilirler.

  gidip vatandaş yumruklayan, yüzlerce ölüyü normal gösteren, markete sığınan, her lafında başka bir saçmalık olan şahsa tapınıp yalamazlar.

  mal değildirler.
  5 -1 ... antik sarapci
 10. 10.
  büyük bir yanlış yapmaktadır. aslında sorumlu olan çekoslovak akrobasi takımıdır.

  amına koyayım ben onların.
  3 ... angry man