1. 1.
  300den fazla madencinin taşeronlaşma ve karlılığı artırma faaliyetlerinin doğal bir sonucu olarak hayatlarını kaybetmesi sürecinde hükümetin sorumluluğunu ve kusurluluğunu anlayamamaktır.

  dünyanın neresinde olursa olsun, bu tarz bir faciada hükümet ve yetkililer özür diler. kuzey korede bile http://www.ntvmsnbc.com/id/25516483

  elin litvanyalısı, güney korelisi boşuna istifa etmiyor bu tarz durumlarda. biz demiyoruz ki başbakan çıksın istifa etsin. etmeyeceğini çok iyi biliyoruz. ama baskı kurmak gerekiyor hükümete.

  bakın cumhuriyet tarihinde yerli sermayeyle bu kadar yoğun bir şekilde ilişki kuran, bakanları ve vekilleri bu kadar ticaret ile içli dışlı olan pek fazla hükümet gelmemiştir. işte bu tarz hükümetlerin özel sektöre ayrıcalıklar vermesi, bazı şeylere göz yumması gayet mümkündür. bu yüzden de halkın, işçi sendikaların ve stkların hükümet üzerinde baskı kurması gerekir.

  ama bizde onun yerine "kabız olsalar hükümetten bilecekler" diye geyik çevirilir. biz bu kafada olduğumuz müddetçe her sene yeni bir soma faciası yaşarız. sonra da kader deyip geçeriz. işte mesele bu.
  7 -1 ... turkoman20
 2. 2.
  Faciadan 15 gün önce chp manisa milletvekili uyarı yapmış ama sağolsunlar chp önerisi diye mecliste bununla ilgili soru önergesi reddedilmiş. Hadi mecliste bu reddedildi sonradan başka türlü ilgilenilemedi mi yazıklar olsun hepsine de bir tanesi bile adam degilmiş.
  2 ... yarmagul
 3. 3.
  Her sene bir tekrarını yaşadığımız facialarda hükümetin sorumluluğunu anlayamamaktır.
  2 ... sadakosasaki
 4. 4.
  Bir de suçu chp'ye atmak vardır ki şaşırmayın gitsin. bazıları soma tesadüfleri diyerek direk chp yaptı bile diyorlar. Allah akıl fikir versin ne diyeyim. Ama eğer bu tesadüfleri cevap arayanlar varsa azıcık araştırsın. En kötü O beğenmediğiniz ekşi sözlükte şu entryi okumanızı tavsiye ediyorum. https://eksisozluk.com/entry/42819437
  1 ... heyysen
 5. 5.
  tüm suç Yılmaz Özdil'indir çünkü. (espri espri).
  ... budapest express