1. 1.
  banka finansal tablolarına reklam giderleri olarak yansıyacaktır. kişi başı 5,000 tl bile olamayacak bu borçlar..
  2 -1 ... piskolata erkegi
 2. 2.
  100 bin tl'ye, yapamayacağı reklamı yapan ing bank'ın hamlesi. iyilik yapacaksan gizli yap. aksi halde bunun reklam olarak algılanacağını düşünemeyecek kadar düşüncesiz çalışanlara sahip olduğunu düşünmüyorum. sırf bu yüzden ters tepebilir, hatta tepti bile. iğreniyorum plaza insanlarından. o çizdikleri yükselen grafikler bir taraflarına girer inş.
  7 -3 ... anambunelan
 3. 3.
  halkımızın cem yılmaz esprisinde olduğu gibi hemen hasılat hesaplaması olayıdır. Ulan el insaf edin biraz, banka bununla reklam yapmamış ailelerin bu konularda sıkıntılı olmaması adına mesaj yayınlamıştır. Ayrıca kredi kartı borçları da silinmiştir. Bireysel kredi hayat sigortalı ise zaten yakınlarına ödetilmez fakat kredi kartı borcunu evindeki tuvalet tasına kadar icra getirir aldırır. Acılardan prim sağlanılması iğrenç olduğu kadar bunun düşünülmesi de iğrençtir. Bankanın yaptığı duyarlı davranıştır, doğru olandır.

  Ayrıca tüm soma halkının borçları 1 yıl süre ile ertelenmiştir. Bu da reklam değil mi ? Bi siktirin gidin, sizin vicdanınız körelmiş.
  7 -3 ... rainheart
 4. 4.
  Ne alaka silmek ya adamlar kredi çekerken hayat sigortasının parasını da ödüyorlar ölüm gibi durumlarda borç kapansın diye hangi borcu siliyolarmış reklam kokan hareketler.
  3 ... ilkemm
 5. 5.
  Bankalar o parayı zaten sigortadan alacaklar onuda geçtim ulan o kadar vefat eden insandan kaçı ing bank kullanıyordur belki beş on kişi görende bütün herkes ing bank tan kredi almış sanar. Reklamdan başka birşey değildir.
  2 ... quidproquo
 6. 6.
  kötü niyetle yaklaşmak istemiyorum. bu durumu ben "biz de acılıyız ne yapsak acılı olduğumuzu anlatabilsek" reaksiyonu olarak görüyorum. taktir edilesi ancak bankalar, çalıştırdığı personelinin çalışma koşullarını da iyi biliyor.
  ... buledbuledband
 7. 7.
  Sağ kalanların borçlarının silinmemesi ve "tekrar girerim abi kredi borcum var" lafını duymak. Allah esirgesin...
  -1 ... lumos
 8. 8.
  Sadece ing bank yapsa reklam olurdu ancak beş banka ve devamında birçok bankanında bu harekete katılmasının asıl sebebi; kazada yakınını kaybeden ailelere haciz gelse tepkileri en çok bankalar çekerdi.

  Finansal açıdan;

  Çekeceği tepkinin kaybı ile borçların tutarını oranladıklarında yapabilecekleri en mantıklı hamle buydu...

  insanlık açısından ki bankalarda nekadar olduğu sorguya açık, zaten düşünülmeden yapılması gereken bir hareketti. insanlık kısmında düşünülmesi gereken en önemli nokta hayat sigortalarına dolunulmayacak olması! Bu para ailelere bırakılacak...

  Her ne olursa olsun örneğine az rastlanır bir durumdur.
  1 ... fafnir