bugün

o zaman tüm solakların çolak olacağı bir durumdur.**
pipisiyle kaşık tutan adamı kısır yapan peygamberden farkı yoktur.
o cezanın asıl sebebi kişinin sol eliyle yemesi değil, ona söylemesine rağmen bunu yapmaması ve yalan söylemesidir. Adam sağ kolunu kullanabilmesine rağmen 'yapamıyorum' demiştir. Hem peygambere itaatsiz hem de saygısız bir davranıştı bu. Kibirin, yalanın ne kadar yanlış olduğuna işarettir.

Önemli ekleme: o kişiyi çolak yapan, peygamber değil, peygamberin dilemesiyle allah'tır.
alemlerin yüzü suyu hürmetine yaratıldığı insandır.
(bkz: adam çolak beyler)
sağ sol kavramının o günlerden bugünlere hala özümsenemediğinin göstergesi.
kimilerinin yaptıklarını bizzat görmüş gibi anlattığı peygamber, sanki oradaydınız, sanki adamı tanıyordunuz.

öte yandan götten uydurulmuş hadisler olduğu kanaatindeyim, koskoca peygamber hayatı boyunca hiç solak adam görmemiş mi?

o solaklar ki sağ elleriyle bi bok yapamazlar, yazık onlara. ne biçim hadis lan bu,kesin uydurmuş biri!
yiyemiyorum diyen adamı neden sakat bıraktığı anlaşılamamıştır.
uydurmadır. Peygamber neden çolak yapsın insanları.
sol eliyle masturbasyon yapanı da o zaman..

neyse kaçayım ben de geç oldu artık.
kahveden gıcığı vardır, sol elle yemek bahanesidir.
bu konuyla ilgili bir diğer seçenek ise "bu hadisler uydurma olm" eşiğidir. yani müslüman evladı bakıyor ki cidden durum saçmalık ötesi diyemiyor oha nasıl peygamber olm bu diye onun yerine hadislerin yalan olduğunu söylüyor. en sahih hadisleri paylaştığı iddia edilen buhariden alıntılar yapsak ona da kulp bulunur.
ne yapacağını şaşırmış, ayla yapboz gibi oynamaktan sıkılmış peygamberdir. zevkine milleti kör topal bırakır.
ya nasıl oluyor anlamıyorum. arkadaş solu ile yemek yiyebilen insan sağ eliyle de yemek yiyebilir. başlarda zorlanır ama zamanla alışır. seninki bahane uydurmaksa diyecek sözüm yok.