1. 1.
  geldik o malum karşılaştırmaya arkadaşlar.

  solun yobazının yaşam alanı izmir ve ege kıyılarıdır, vücut ısıları ortalama 37 derecedir, ara ara kızlarında fazla ısınmadan kaynaklanan yanma görülebilir. motorun bakıma ihtiyacı vardır.

  gelir düzeyi ortalamanın üzerindedir. bu yüzden insanların oylarının kömürle ve makarnayla alınmasını ayıplar, kendisini akil ve aydın olarak nitelese de, insanların ekmek alacak parayı zor bulduklarını akledemez, o hiç aç kalmamış, elektrik faturasını ödeyemediğinden hiç elektriği kesilmemiş, çocukları sobaya koyacak odun,kömür olmadığından hiç üşümemiştir çünkü.

  milliyetçiyiz,devletçiyiz, izindeyiz der. kıyafeti polodan, yemeği burgerden yer.
  herkes özgürdür der, eteği götüne kadar çeker, başörtülü gördüğünde yüzüne gülümser, içinden "ninjaya bak, yallah arabistana mk gericileri" der. eğer bu durumu baskılayamazsa başörtüsüne asılır, çeker. örneklerini gördük. hava güneşli de olsa kapalı da olsa güneş gözlüğü daima yanındadır. erkekleri sikişmek için, kızları marjinal olmak için yaşar. basic itemleri instagramdır. amaaan şekerim o ne yahu hihihihih diye güler. k.atatürk dövmeli kollarıyla twitterde atatürk bilincine hiç yakışmayacak şekilde ayrımcılık dolu #hashtag mesajları atarlar. -imamhatiplerkapatılsın" gibi.
  bu arada imamhatipleri isteyen bir kitle olduğu sürece kapatamazsınız. bunu da buraya ekleyeyim.

  bordo klavyelilerdir bunlar. beyninizi siker 6 oku götünüze sokarlar. eğer aptalsanız çok kolaylıkla bunların çağdaş(!) görüntülerine kanar ve hemen aydınlanmak adı altında kamilleşirsiniz.

  namaz kılmayız ama kalbimiz temiz derler. tabiki bu mümkündür, eğer inandığınız allah ise allah, tanrı ise tanrı, hiçlik ise hiçlik bilir orasını ki bu nokta sikimde bile değil.

  yaşlı teyzeleri kısa, boyalı saçlı, kocalarını çenelerinin verdiği yetkiyle öldürmüş ve konken partilerine koşmaktadırlar. ihtiyar erkekleri ise bira göbeklerinden sarkan pantolon arkası görünen çatallarını saklayabilme telaşındadırlar.

  gelelim versusumuzun ikinci kısmına.

  sağın yobazının yaşam alanı konya ve genellikle iç anadoludur. vücut ısıları 23 dereceye kadar düşmüştür, beyin faaliyetleri durma noktasında olduğundan genellikle muhabbetleri bayar.

  gelir düzeyleri asgari ücret civarında seyreder, götünü siksen "çok şükür ağzımıza vermediler" der.
  aza kanaat ederek çoğu bulacağını sanar. dağdaki çoban da bu sınıftadır. sözde inançlıdır. faiz peşinde koşar,içkiye aman allah töbe der,
  karı görse sikiyle beceremezse gözüyle siker.
  bu türlerin hüloooooooğ diye çığlık attığı da duyulmuştur.

  dinimiz hoşgörü dini der, mini etekli gördüğünde yüzüne gülümser, içinden "orospu o nasıl giyinmek" der eve gidince hayaliyle 31 çeker.

  inandığı dini değerleri asla sorgulamaz, sorgulatmaz. ötede yanlış allaha inandığını öğrenecektir belki de ama sikinde değildir.

  genelde makarna, kuru fasülye ve pilavla beslenir. nusret onun için çok pahalı et satan bir israf noktasıdır.

  malum şahıs hata da yapsa, daima bir bildiği olduğunu düşünür.

  hatalarını asla kabul etmez, ben gerizekalı bir orospu çocuğuyum yerine "hayırlısı" demeyi tercih eder. suçu allahın üzerine atmak en kolayıdır çünkü.

  yaşlıları genelde kafasında takkesi kıçında şalvarı sümkürerek yollarda gezer. sümkürmeyip temiz olsa yobaz olmaz çünkü. kadınları da sadece çocuklarını evlendirmek ve akşama ne yemek yapacağı ile ilgilenir.

  genel özet: ikisi de bu ülkede yaşamayı haketmeyen canlılardır gözümde.. ve galiba ülkenin % 85 bu durumda. çoğunuz da bu gruptan birine dahilsiniz. işin kötü yanı siz yalnız kalmıyorsunuz ama. bizim gibiler arada kalıp sikiliyor. taraf olmayan gerçekten bertaraf oluyormuş. özellikle atamalarda : ))

  benim gibi düşünenler varsa beni bilgilendirsinler. entrylerini okuyacağım.
  4 -2 ... biyrunefenim
 2. 2.
  Solun yobazı polise taş atarken kazayla vurulup ölen bir terör sempatizanını demokrasi şehidi ilan ederken; sağın yobazı akabe broşürü dağıtırken kafasına yüksekten bir şey düşüp ölen birini derhal şehit ilan edecek ak çomarlardan, tekbir çekerek dolaşan islamcı çomarlardan, bir araya toplanıp uluyan türkçü/ülkücü çomarlardan oluşur.
  Mine kırıkkanat ve prototipindeki insanlar ise kemalistin yobazıdır ve atatürkü de anlayabilmişlikleri yoktur.
  3 ... nardaninciler
 3. 3.
  hala cehape yi sol sanan arkadaşlar var aramızda.
  -2 ... ibni maymun
 4. 4.
  Yobaz yobazdır çiçek babandır.

  Pardon yanlış gelmişim.
  -2 ... 3nc0r3
 5. 5.
  Ne sağcıyım ne solcu futbolcuyum futbolcu.
  ... yoksul genc
 6. 6.
  ikisi de geri viteste takılı kalmıştır.
  ... sananebundan
 7. 7.
  (bkz: yobaz vs insan)
  -1 ... noxeca
 8. 8.
  ölümüne kapışırlar.
  ... biyrunefenim
 9. 9.
  ikisi de birbirinden beterdir. beyinlerindeki kafesten çıktıkları günleri görürsem ölsem de gam yemem.
  ... feynman x
 10. 10.
  bu iki grup evlerinden bir ay çıkmasalar ülkeye çağ atlatırız.
  1 ... yusuf reis