bugün

Serbest piyasayi anlayamayan terör sempatizanlarinin, devletin adil olacagina dair moron inançlarla desteklediği modern fikir hareketleri bütünü.

Her solcu bir teröristtir veya en azindan terör destekçisidir.
Günümüzde Sağcıların laciverdi olup, abdülhamit’i ve menderes’i savunurlar. Kendi içlerinde fraksiyonlara ayrılırlar. Bu fraksiyonlar, perinçekçiler ve puştlar diye iki gruba ayrılır. (bkz: swh)

görsel
Mao zedong yoldaşım diye gezen evet hala 2021 yılında bu kafada olan davar sürülerinden oluşur

Grup yorum isimli tarikatın müridi olma ihtimalleri yüksektir

Ah ah nerede 1970 lerin solcuları...
üstüne toprak atma zamanı gelmiş politik pozisyondur.
cazip fırsatlar yoluna çıktığında yine de çizgisini bozmadan ideolojisi ile hareketleri paralellik arz eden kişinin siyasi / yaşamsal çizgisidir.
para görmüş ve dejenere olmuşlar da bu sıfatta kaldıklarını söyleseler de inandırıcı olamazlar. solcu olmasak da gerçek solcular ile menzil ve hedeflerimiz aynıdır.
turkiye'de ulusalcılık ile sıklıkla karıştırılan kavram. örneğin Nihat Genç ve yilmaz ozdil'i solcu sananların oranı yüzde 99 u bulur.
Aşırı solcudur aşk. Bu yüzden insanların sol yanını hedef alır... Ve aşk bul kadar solcuyken içinden sağ çıkmak imkansızdır.
bu görüşü taşıyanlar bana hakaret için kafatasçı, kapitalist, emperyalist, faşist derler.
(bkz: farkında olmadan övmek) var öyle bir şey.
edit: ilk defa tam 12.00 ye denk getirdim farkında bile değildim.
komünizmden önceki evre olarak da değerlendirilir bir çok ideolog tarafından.
yamyam faşistlere karşı halka sahip çıkmaktır.
halkı kucaklayıp, gelir eşitsizliği ve ırkçılığa karşı mücadele etmektir.
aslında kapitalizmin kendi hayrına ihtiyacı vardır... sistemin aniden gelen bir patlama ve dip dalga ile yıkılmaması için.

kapitalizmin sibobudur... gazını alır... balans ayarıdır.
sistem yapısı gereği hep bana rab bana diye kendine yonttuğu durumlarda, özellikle de çalışan kesimin rahatsızlıklarından daha yolun başında haberi olur. kendine görüntüde de olsa çeki düzen verir.
vikipedi solcuları iş başında google yoldaşınız olmuş... Bir kapitalist gölgesini satamadığı ağacı keser demiş karl marks siz kapitalizmin köpeği olmuş sözde solcularsınız..

açık ve net evet.
Sizin yaptığınız milliyetçiliği solcular taşşağı ile yapar.

Siz milliyetçilik falan yapamazsınız biat etmiş ve aklınızı kiraya vermiş olursunuz her zaman.

Çoğunuz aman işimden olmayım şimdi aman emir gelmedi diye diye anasını belletirsiniz her şeyin.

Biri sizi ıslık çalarak komut vermeden düşünemezsiniz bile.
Sol islam'da kerih görülmüştür.
Sol elle göt yıkanır,tuvalete sol ayakla girilir,sol elle yemek yenmez,cehennem'liklere amel defterleri soldan verilir,imansız ölenler sol omuz üzerine dönerek ölür,şeytan sol elle yer içer.
Peki şeytanın bu durumdan haberi var mı sol elle yiyormuş ya.

Hahaha dinciler sol elle çalar tacizi sol elle yapar karısını çocuğunu sol elle döver.
neyin ne olduğunu bilmeyen birkaç tane solcu hem ırk eşitliğinden bahsedip hem türk d*şmanlığı yaptı diye bütün solcuları ter*rist, türk d*şmanı ilan edenler var ve artılayanların sayısı eksileyenlerin sayısından fazla. bu uludağ sözlük harbi cahil çomar faşizan kaynıyor. faşizanlara laf söylenince türk düşmanııı demiyorsanız eyvallah.
not: solcu değilim kesinlikle. ekonomik ve bireysel özgürlüğü savunan birisiyim.