bugün

bir tespittir.

fakat kenan evren'i sevmemek için solcu olmaya gerek yoktur, kendimden bilirim. sevenler de "düşmanımın düşmanı dostum" gibi karaktersiz bir zihniyete sahip oluyorlar genelde.
pkk denilen illeti bu ülkenin başına sardığı için olabilir mi acaba?
(bkz: insanların kenan evren i sevmemesi)
* 650.000 kişi göz altına alındı.
* 1 milyon 683 bin kişi fişlendi.
* 7 bin kişi için idam cezası istendi.
* 517 kişiye idam cezası verildi.
* Haklarında idam cezası verilenlerden 50'si asıldı (26 siyasi suçlu, 23 adli suçlu, 1'i Asala militanı).
* idamları istenen 259 kişinin dosyası Meclis'e gönderildi.
* 71 bin kişi TCK'nin 141, 142 ve 163. maddelerinden yargılandı.
* 98 bin 404 kişi örgüt üyesi olmak suçundan yargılandı.
* 388 bin kişiye pasaport verilmedi.
* 30 bin kişi sakıncalı olduğu için işten atıldı.
* 14 bin kişi yurttaşlıktan çıkarıldı.
* 30 bin kişi siyasi mülteci olarak yurtdışına gitti.
* 300 kişi kuşkulu bir şekilde öldü.
* 171 kişinin işkenceden öldüğü belgelendi.
* 937 film sakıncalı bulunduğu için yasaklandı.
* 23 bin 677 derneğin faaliyeti durduruldu.
* 3 bin 854 öğretmen, üniversitede görevli 120 öğretim üyesi ve 47 hâkimin işine son verildi.
* 400 gazeteci için toplam 4 bin yıl hapis cezası istendi.
* Gazetecilere 3 bin 315 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
* 31 gazeteci cezaevine girdi.
* 300 gazeteci saldırıya uğradı.
* 3 gazeteci silahla öldürüldü.
* Gazeteler 300 gün yayın yapamadı.
* 13 büyük gazete için 303 dava açıldı.
* 39 ton gazete ve dergi imha edildi.
* Cezaevlerinde toplam 299 kişi yaşamını yitirdi.
* 144 kişi kuşkulu bir şekilde öldü.
* 14 kişi açlık grevinde öldü.
* 16 kişi -kaçarken- vuruldu.
* 95 kişi -çatışmada- öldü.
* 73 kişiye -doğal ölüm raporu- verildi.
* 43 kişinin -intihar ettiği- bildirildi.

büyüksün evren paşa !

not: bu entry günün en beğenilenlerinde birinci, geçen haftanın beğenilenlerinde ikinci oldu. tüm bu istatisklerden sonra modlar bu entryi problem çıkabilir gerekçesiyle sildiler. ve bu entrynin altındaki yorum defalarca editlendi ve en son halini yukarıdaki gibi aldı.

gerçekleri yazmanın birilerinin gözüne sokmanın bu kadar cezası olabileceği aklıma gelmedi zira 10 gün çaylaklık cezası aldım.

fakat bu entry artı oy almaya devam ediyor. sanırsam 10günlük çaylak olma "ceza"mdan sonra sözlükte devam etmemi sağlayacak bir olgu olacak bu.

not2: yılın en beğenilen entrylerine de girdi. moderasyon acaba utanmıyor mu bu entryi silip bana çaylaklık cezası verdiği için?
(bkz: türkçe yazmayı bilmeyenlerin türkçülük yapması)

ama ince bir ironi olabilir. ne de olsa kenan evren cins isim ekler ayrılmasa da olur.

edit: inceden düzeltilir başlık. ama kendinizi düzeltebilir misiniz? hayır.
aziz kedi ile biraz anlaşılabilir olaydır.
http://www.cnnturk.com/20...karsi/543164.2/index.html
kenan evreni sevmemek için solcu olmaya gerek yoktur. "darbe" dediğimiz olayı gerçekleştirmiş olması, ülkeyi geriye götürmesi, ve ölen insanlar yeterli bir sebep teşkil etmekte sanırım.

evreni gördüm
sıkı olaydı
binlerce insan
ölürken netekim
bişey yapmazdı
sadece bakardı
bu kadar kaos
bize fazlaydı
ki
bir darbe geldi başıma
bir darbe
ben gitmeden
divan-ı harbe
sen gitmeden
bir darbe

sakla kendini sağlam bir rövanş için

(bkz: asmayalım da besleyelim mi)
(bkz: kenan evren i sevmek için tek bir neden)
(bkz: zihinsel engellilerdeki kenan evren sevgisi)
sadece biz solcuların değil, sağcılarında kendisini pek iyi andıklarını sanmıyorum. zira her iki tarafada vurmuştur kendisi. bugün kürtçü faşistler ve din sömürücüleri yaygınsa kendisinin yüzündendir. kırdır solcularla ülkücüleri birbirlerine ve seyret...
kenan evreni sevmemek için insan olmak yeterlidir altında başka ayrışmalar aramaya gerek yoktur.
bir insanın paşa olmasının yanlış şeyler yapmasına engel olamadığındandır.
darbe yapanı övüp yapma eğiliminde olanları cezalandıran saçma sistemin şişirdiği paşalık işte.
(bkz: bir kıç kemiği olarak kenan evren)
solcuları bilmem de ben ülkenin iki taraftan idealistlerini ezip geçip, gençleri apolitize edip katılınacak grup olarak sadece cemaatleri bırakması nedeniyle sevmem.
tamamiyle normal olan durumdur. 80 dönemi solcularına yapılan akıl almaz işkenceler*, insanlık dışı muameleler bunun en büyük sebebidir. ayrıca pkk'nın da oluşmasındaki en büyük sebeptir kenan evren dönemi. e bu insanlar niye sevsin ki böyle bir kişiyi ?!
solcusu sağcısı kim olursa olsun bu ülkenin boyle sevilecek cuntacılara derebeylerine ihtiyacı yoktur.insanlıktan medet almamıs yaratığın bir insan nasıl sever.
"demek sevenide varmış" diye beni benden alan başlık.
"sağcıların kenan evren'e bayılması diye bir şey var demek ki" dedi; iç ses.
sevmek için tek bir neden bulunabilir mi acaba?
-ülkeyi bölmeye çalışan anarşistlere dersini verdi, hak edeni astı ya da hapislerde çürüttü denilmiş.
o dönemlere baktığımda ne sol ne de sağ bir oluşumun herhangi bir ülkeyi bölme çabası içine girmesiyle alakalı bir veri göremedim.
'yaşasın tam bağımsız türkiye!' sloganını hiç duymadın galiba? bu mu bölmek?
ölenlerden kaç tanesi kenan evrenden daha fazla ölümü hakediyordu?
hayır kenan evren( onların çocuğu) ölmemeli,aynı işkenceler ona da uygulanmalıydı.
hadi bunlar safsata sence,o zaman sana ayrı bir neden daha vereyim. 62 anayasası gibi demokratik bir anayasadan sonra türkiye' yi karanlığa götürebilecek bu kadar mükemmel bir anayasa hazırlanabilirdi,başardılar kendileri.

tüm hayatım boyunca kin ve nefretimin sona ermeyeceği insandır. yargılanmadan ölürse * birçok insan rahat ölemeyecekler.
(bkz: çok ilginç halbuki kenan onları ne seviyordu)
(bkz: sevelim de besleyelim mi)
olay 28 şubata gelince darbe karşıtı olan zihniyetin savunduğu ultra-saçma düşüncelerden biridir.
(bkz: insan olanın kenan evreni sevemeyeceği gerçeği)
- eksik bir saptamadır zira, solcular kenan evren'den nefret eder.
12 Eylül'ün yaşattıklarını, amacını ve ardındakileri fırça bıyıklı hocalarından değil; kitaplardan, belgesellerden ve tanıklıklardan öğrendikleri için gelişen duygusal durumdur.
muhtemelen döneminde işkence gören ülkücülerin de katılacağı bir duygudur.
güncel Önemli Başlıklar