1. 1.
  gerizekalılara anlatır gibi anlatalım.

  sağın karşı durmak, eleştirmek... gibi kelimelere uzaklığını biliyoruz. hemen hemen toplumsal eylemlerde saçından sürüklenen, jop yiyen, biber gazına maruz kalıp üstüne hapse sokulan kimdir? solcular. geçenlerde çıkan parasız eğitimle ilgili küçük de olsa adımlar kimin yüzünden atıldı. gerçi madem adım atılacaktı o insanlar ne diye bu kadar hırpalandı bu da ayrı bir panel konusu ya neyse...( seçim öncesi sus payı)

  devam edelim sorulara.

  sendika denen şey kimin sayesinde var? bugün hala kimse iplemesede işçiler, memurlar... hak arayışına gidebiliyorsa bu kimin sayesinde oldu. bazılarının ortalık karıştırmak diye adlandırdığı şeye solcular ''hak aramak'' diyor. buna ne diyeceksiniz.? sağcı zihniyetin önemli bir kısmına kalsa tabi otur arpanı ye.

  oturduğunuz yerden herkese pkk'lı, bölücü demek, vatan sevgisini parsellemek kolay. bugün sayesinde hak ve özgürlüklerini savunabildiğin ne kadar kanun varsa bu insanların bu karşı duruşlarının payı var. bu da son soru.

  kim daha çok zarar veriyor bu ülkeye?

  karşı duranlar mı yoksa susanlar mı?

  edit: yanlış başlığa yazılmış bir entrydir. kendi kendini 10 sn içinde imha edecektir.
  3 -2 ... prima vera
 2. 2.
  kim ibne kim puşt daha iyi ayırırdık. misal doğu perinçek adam bi bakıyon kürtçü bi bakıyon solcu bi bakıyon ulusalcı bi bakıyon komançi. türkiyede gerçek solculuk yoktur keşke olsaydı. türkiyede solcu dümeni adı altında alevi gericiliği vardır.
  2 -4 ... vigilante8
 3. 3.
  sanat, kitap , ilim ve bilimi ilgilendiren hariç her şey olurdu.
  2 ... dildilpakistan
 4. 4.
  Saltanat devam ettirilirdi bir sekilde.
  1 ... kalkmayanikaldiranadam
 5. 5.
  ermeniler gelip ülkeyi bölmeye çalışacaklardı ya da kürtlerin sesi daha çok çıkardı ya da bazı ülkelerde olduğu gibi şii sünni çatışması körüklenecekti ya da zenciler beyazlar diye ayrılacaktık. solcuyum ben kitap okuyorum metal dinliyorum che tişörtü dinliyorum fuck yea demekle olmuyor bu işler dostlarım.
  1 ... tankernejla