1. 0.
    (bkz: öşexlendiniz)
    1 -4 ... kazakistanli
  2. 1.
    twitter'da yaptıkları halkların kardeşliği hümanizmini mahallede uygularken dövülüp soyulmalarıyla sonuçlanacaktır.
    ... caranthir
  3. 2.
    Gazi mahallesi yörük mahallesi mi totoş?
    2 ... tasaklara ufleyen adam
  4. 3.
    solcular kürt mahallelerinde yaşasa olacaklar
    Sadece tahmin.
    1 ... kale3112
  5. 4.
    rica ediyorum sağcılar solcuların yerine düşünmesin. ortalığı bok götürmeye başlıyor.

Sağcıların aksine solcular sebep-sonuç ilişkisi kurarak düşünürler. ister kürt ağırlıklı, ister türk ağırlıklı olsun; fakirliğin olduğu bir çevrenin şartlarını, orada yaşayan insanları, yine o fakir insanların yaşamına bakarak çözümlemez. Fakir bölgelerdeki suç oranlarının sebebi aslında fakir ve eğitimsiz olmalıdır.

Sağcıların aksine solcu, "şerefsizlik bunlarda" deyip geçmez, fakir ve eğitimsiz olmalarının sebeplerini düşünür.

Şerefsiz, hırsız, cahil bir çocuk görmez, Patronlar tarafından sömürülen ailelerin okutamadığı bir çocuk görür.

Mahallenin pis kokusunu, insan kirini yine oradaki insanlara bağlamaz. Atıklarını şehrin uzağındaki fakir mahallelere yakın derelere akıtan fabrikalar görür.

Geri kalmış, eğitimsiz insanlar görmez. Bu insanların sırtından geçinmeye çalışan ve yandaşlarından 0 vergi alan bir iktidar görür.

Dışlanmış, hor görülmüş insan görmez. Sebep-sonuç ilişkisi kuramayan, ot gibi yaşayıp bütün nefretini yanlış kişilere akıtan salak sağcılar görür.

Görür arkadaşım. Şu anda görüyorum. Sen busun. Sebep-sonuç ilişkisi kuramayan, ot gibi yaşayıp bütün nefretini yanlış kişilere akıtan salak bir sağcısın. Bu insanların 'pislik' ve 'şerefsiz' olmasının sebebi de senin ağababalarındır.
    5 -1 ... adim samuel 25 yasim