1. 1.
    Bir çok üniversitede gözlemlediğim durum.
    insanın aklı almıyor. böyle bir ödlekliğin nedeni ne olabilir ki?

Dün kantinde oturmuş çay sigara yapıyoruz. Sınav muhabbetinden dolayı kalabalık bir ortamdayız. Gerizekalı erkekler kızlara ufaktan yürüyor, kızlar hiç çalışmadım triplerinde, kantinci birer çay daha sokabilir miyim derdinde, erkekler gereksizce heyecanlı ben ise gabriel garcia gibi isyanlarda. Kaotik ve poetik bir ortam var işin özü.

Kantinte bir soğuk rüzgar esti. "Ülkücüler geliyor, onlar geliyor" diye küçük bir kız çoçuğu bağırdı. Küçük bir kız çocuğu değildi. Boyu 150 olan solcu bir kızdı. Solcu yoldaşlar fena halde tırsmışlardı. Erkeklerinin rengi attı, kızlarının gözlerinin içi parladı. içeriye giren 2 kişiydi. Oysa ben en az 10 kişi bekliyordum. O zaman anladım ki, solcu erkeklerdeki ülkücü erkek fobisi hem evrimden hem devrimden miras kalmış kalıtsal bir olay.

Kalktım, reis dedikleri adamı iki tokatlayıp siktir ettim kantinden. Sınava girdim. Çıkışta solcu kardeşlerime 50 kişilik bir grup sakso çektiriyordu. Anladım ki bu şiddetin sebebi bendim. Üzüldüm. Sigara yaktım.
    -9 ... id est
  2. 2.
    Oturmuş hikaye yazmış adam.

Ülkücülerin tek başına gerçekten insanlara bir şey yapabileceğini sananlar var. Lan zaten adamların çoğu tek kalıp dayak yemeyelim toplu olalım diye ocağa gidiyor.

Ayrıca 1980 öncesi dönemi konuşacaksak sağcılar devletin ve Amerika'nın da gücünü arkasına alarak vurmaya çalışıyordu solcuları ama dönemin en cesur isimleri solculardan çıkmıştır yine de.

Çünkü ülkücü kesim birilerinden güç bulmadan yerinden kıpırdamaz.
    8 -2 ... keyf kahyasi
  3. 3.
    Arkadaş rüyasını sözlükle paylaşmak istemiş fakat burası rüya tabirleri değil bir sekme sonrasına sekter git.
    4 ... pencere amelesi rapunzell
  4. 4.
    solcularının ülkücülerden deli gibi korkması
    8 ... mel mel bakan gibson
  5. 5.
    Kimsenin kimseden korktuğu yok kanaatimce ama cesaret dediğiniz 15-20 kişi 1 adamı dövmekse onlardan cesuru yeryüzünde yok, mutlaka içlerinde davasına inanan ve ahlaklı bireyler vardır fakat büyük bir çoğunluğu arka edinmek, insanların huzurunu bozmak veya toplumda kişisel çıkarlarını savunmak için ocağa gidiyor ne diyebilirim ki işin acı tarafı ocağa giden biz ocaktanız diye herkese atarlanan sevimsizlerin bahsettiğikleri türklük,milliyetçilik gibi unsurlar çok fazla insanda antipati oluşturuyor ve insanlar bu gibi değerli kavramları bunlarla özdeşleştiriyor işte can sıkan nokta burası.
    1 ... valjean