bugün

Yalanını yesinler.

http://m.milliyet.com.tr/...et-odesin-gundem-2174518/
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
papazlar maaş alıyorlarmıydılar kı?
papazların maaşarı devletten değil, kendi cemaatlerinden. frktmz krds frktmz adlı yazarın gerçek bir yazar değil troll olduğunu düşünüyorum şimdi.
Adamın maaşını hizmeti alan ödedikten sonra bana ne amk! Isterse 50 bin tl maaş alsınlar. Cemaat memnun demek ki ödüyor. Bizim imamlar gibi haram yiyici değil adamlar. Tebrik ediyorum bu hristiyan ahlakını.
Tipik çomar yalanları.
Papazlara 7 milyar lira bütçe mi ayrılıyor?
dünyanın hic bir yerinde papazlar maaş almıyor, masrafları cemaat tarafından karşılanıyor.
ancak 2016'da ak partinin sevre dönme çabalarından yüz bulan bazı papazlar maaş talebinde bulunmuş. istekleri neyse ki reddedilmiş.
tabii papa görüşmesinden sonra ruhumuz duymadan bir khk çıktıysa bilemem.

görsel
papaz maaşı benim cebimden mi çıkıyor lan ibne? hangi papaz bizim paramızla kilisede akpye oy topluyor?
Papazın maaşını tc ödemiyor da o yüzden.
Türkiye'de sol, en son ne zaman iktidar oldu?
(bkz: 3 diyince gülüyoruz 1 2 4)
papaz maaşlarını sözde laik olan devletimiz karşılamıyor.

laik olsun yada olmasın normal şartlarda ödemesi lazım fakat ödemiyor. sanki çatısında yaşayan hristiyan halk mesela türkiye pasaportlu süryaniler ve ermenilerden örnek verelim sanki kendi vatandaşı değilmişcesine.

normal şartlarda onlara da maaş verilmesi gerekir.
deve sidiğinin zararları sorunsalı.
Pazaz maaşlarını diyanet veriyorsa haklı bir tepkidir.
Ama vermiyor.
Bu nedenden dolayı da siktiri boktan bir tepkidir.

Not: konuyu solculara bağlamak ise ya şaklığın daniskasıdır.
tamam o zaman diyaneti ve imam hatipleri kapatsınlar.
ayıp etmişler.

not: solcular kesin buna bir şey yapmış. ne zaman, nerde, ne yaptılarsa, o gün bugündür " frktmz krds frktmz " olmuş.
imam papaz alevi dedesi vs hiç birinin parası devlet tarafından ödenmemeli laik ülkelerde.

Cumhuriyetin ilkelerinde biri yersen. Zaten Atatürk de laikti yersek. Diyanet işleri bakanlığının olduğu bir ülke laik bir ülke olmaz

Açın bakın sovyetlerde nasıl olmuş.
Sanki sovyet diye bir sey kaldi. 80 senede bunayip yikilan bi anlayisi alalim turkiye ye uygulayalalim sizde varya iyice mantara bagladiniz.
gerçek anlamda laikliğin olduğu ülkelerde eğer bir dine bir cemate üye olmak istiyorsanız. gidip devlete söylüyorsunuz devlet sizden inanç vergisi alıyor. ve onu o dine o cemaate aktarıyor. her boku vergiliyorsunuzda bunu neden vergilendirmiyorsunuz. (avrupada bazı ülkelerde böyle)atıyorum ben süni müslümanım söylüyorsunuz devlete paranızı süni müslümanların havuzunda topluyor ve giderler o havuzdan karşılanıyor. aleviyim diyorsunuz o zaman alevilerin olduğu yere yönlendiriliyor. ne diye inanmayan vatandaştan vergi alıp diyanete aktarıyorsunuz. kullanmadığımız hizmet için devlete para veriyoruz daha doğrusu haraç. sonrada bu ülke laik. hasiktirin oradan.

ayriyeten devletlerin bütün inançlara eşit olması gerekir. çünkü dini yoktur.
türkiyede şu an bırakın eşit mesafeyi dinler arası. mezhepçi bir yapı var.

sovyetler yıkıldıysa çine bak kübaya bak. aynı anayasa
Bilgi sahibi olmadan oten ne cok insan var.
papaz maaşlarını kim yapıyor haberi olmayan adamın başlığı.