bugün

bir engin ardıç aforizması. güzel.*
Engin ardıç'a ait olmasına hiç şaşılmayan sıçkı. Çok merak ediyorum, kendisinde geri de olsa bir zeka var mı.. Cevabı insan7disindeneyse70indedeodur.com'da.

Bu adam hiçbir zaman düzelmeyecek, anlaşıldı.
(bkz: gerizekalı olunmaz geri zekalı olunur)
(bkz: minik ırkçının minik hayalleri) *
gerizekalının gerizekalı dediği zekidir.
geri zekalı değil de aşırı derecede saf desek daha iyi olur.
(bkz: Bir Patolojik Vaka Engin Ardıç)
faşist, dönek ve sığ olmaktan iyimidir? iyidir. hele hele engin ardıç olmaktan çok daha iyidir.

*eğer gerizekalılık deniz*, mahir*, hüseyin*, yusuf*, yılmaz*, erdal* olmaksa ben de gönüllü bir gerizekalıyım ve bu kategoride olmaktan şeref duyarım.
(bkz: ardıç ın közü olmaz yalancının sözü olmaz)
ardıç dan sağlam bi ayar.
şimdi milletin hoşuna gitmeyecek ama cidden avrupada yapılan araştırmalar zekası düşük gençlerin sol örgütler tarafından kullanıldığını ve bir nevi bedava asker olarak yönlendirildiğini göstermiş. yani zekası kıt kişilerin sola karşı bir merakı vaki. ak parti karşıtlarına baktığımızda da bunu net bir şekilde görebiliriz. adam ülkenin 80 yılda görmediği saadeti 5 yılda görmesini çekemeyerek şarap, seks üzerinden gafil avlamaya çalışıyor.
link olsada görüp, okuyup cevap versek aforizmasıdır.
cevap veriyorum: evet.
bir geri zekalının haykırışı.

not: manisasporluyum.
(bkz: yazık la kimin çocuğuysa) engin ardıç.
gelişmiş ve refah (evet refah en önemli 2. unsur burada yok) içinde olan ülkelere bakıldığında sol ağırlıklı olduğu görülür ki bu başlı başına sağlam bir nedendir.
koca dünyada sadece bir ufak köşe sahip olan, o köşeyi de o anki güç sahibinin elleri için kullanmaya çalışan, 4 karıdan vazgeçmek istemeyenin sözü.
engin ardıç'ın görevini yaptığı ve saçmaladığı söz öbeği. solcu olmak için insan olmak lazım, anırmaktan ziyade..
canı sıkılan yazar ne yapsam ne yapsam diye düşünür.
(bkz: polemik yaratmak için başlık açmak)
yüzde doksanın devletçi,milliyetçi,ulusalcı,faşist olduğu güzel ülkemizde ortaya atılması şaşırtmayan salaklık ötesi söylem.boşuna demiyoruz yahu faşizm mi aptallaştırır yoksa aptallık mı faşistleştirir insanı diye.
sol insanın hakkını aramaktır. sağ insanın haklarını almak, ele geçirmek. sizin zihniyetinize göre insan ezmemek gerizekalılıktır. solcuyum insan ezmiyorum sizin gibi değilim gerizekalıyım.
solcu olmak için araştırmak , okumak , ilme ve bilime inanmak gerekir . sonucunda hak ararken joplanmak , hapis yatmak , işkence görmek , vatan haini olarak suçlanmak bakılınca pekte akıl işi değil ...

solculuk ileriyi görmek , sürekli aydınlanmak için çaba sarf etmek , geri zekalılıksa .. herşeyi olduğu gibi kabullenmeyi sınıflandıracağımız zeka seviyesi acep ne olaki .
--20 yıl sonra istanbul'da bir evde--

-solcu gerizekalı mı demek baba?
+evladım kim öğretiyor sana böyle şeyleri?
-engin ardıç yazmış baba.
+hee siktir et o zaman. okuma sen o herifi. kendi de solcuydu bi ara, parayı buldu götü kalktı. boşver sen, derslerine bak.
-peki baba.

--20 yıl sonra istanbul'da bir evde--
neye istinaden bu kanıya varıldığı bilinmeyen kelime.
cevabım evet.