1. 1.
  genelde saçlarını ortadan ayırırlar, bakımlı değillerdir çirkin betty gibidirler. ama çene bir açılınca susmaz bunlar. bir de bir kaç tane ezber laf öğrenmişlerdir, hariçten gazel okuyup dururlar.
  (bkz: kahrolsun kapitalizm)
  (bkz: emperyalizm) *
  edit: solcu kızlar bacımızdır.
  24 -75 ... galaksitaksi
 2. 2.
  zeki kızlardır, dusuncelerını belırleyıp sıyası goruslerını ortaya koymuslardır. fakir erkekleri hor gorduklerı fılan da yoktur okuz erkeklerı hor gorurler her kadın gıbı ve kızlarımız sadece et parcası degıldır ve mal degıldır kı ona buna bir şey versinler. sozluktekı sozlerımıze dıkkat edelım ayrıca insan kendi neyse karşısındakının de oyle oldugunu dusunur tabı normal bir hanzo boyle dusunur ama bu sızlerın dusuncelerınızdır. salakca, gerice, duzeysızce fikirlerinizi kendinize saklayın ya da bir dam da filan konusun boyle seylerı sonra da mumkunse atlayın ordan.
  28 -8 ... tektekbasaraktan
 3. 3.
  neymiş bu solcu kızlar böyle denilen bir başlık.
  camı arabayı dökermiş, çok eşli olurlarmış,insan seçen bir fahişeymiş, allah akıl da fikir de vermemiş. vay vay vay...
  peki neden yolda sokakta araba durduran fahişeler solcu misyonu yüklenmiyor ve değil, neden okulda gördüğüm o hocalarıyla beş kuruş para için yatan tipler solcu değil, neden ben solculukla ilgisi olmayan ama düşünme yetisi de okuma alışkanlığı da olmayan bayanlar tanıyorum, neden ben bi çok faşistin insana da cama da arabaya da saldırılarını gördüm o halde... aynı değil mi dünyalar.. başka dünyalar da mı var biz bilmiyoruz?

  ne aptallık ne fahişelik ne çok eşlilik ne kaba kuvvet ne bilmem ne .... tek bir gruba ait olamaz genellenemez kardeşim... ama belli ki; bir yerden bir kuyruk acısı olan bunun peşin hükmünü veriyor...
  35 -10 ... kesekagidi
 4. 4.
  kendi tabirleriyle "free" takılmayı, dağınık yaşamayı solculuk zanneden dayaklık insan sürüsü. bunların hayatlarında bir tane siyasi kitabın tek sayfasını okumuşluğu yoktur ama "deniz gezmiş" ağızlarından da düşmez. hatırla sevgili'den sonra solcu(!) olanlardır.
  9 -24 ... pulemjot kalashnikova
 5. 5.
  kadın olduğu için erkekegemen zihniyet tarafından sürekli aşağılanan diğer kadınlar gibi olan kadınlardır.

  üzerlerine sıvanmaya çalışılan madde kendi pislikleri değil, onu sürmeye çalışanlarındır.

  kadınları aşağılamaktan zevk alan garabet zihniyetin üzerlerinde ve bedenlerinde kendi pisliğini sergileyerek prim yapabileceğini ummasını bir köşede müstehzi bir ifade ile izliyor olmalılar.

  birilerini bıçaklayıp dövmedikleri için aşağılanıyorlar. ve kendilerine converse de çok yakışıyor. converseleriyle değil kafalarının içindekiyle fikir üretiyorlar zira.

  (solculuk modasına uymuş kadın ve erkekler iğrençlik konusunda ataerkinin ve faşistlerin yanından geçemez)
  13 -7 ... dr cureklibatur ve bay arkin
 6. 6.
  sol fikirlere yakın olmalarından ziyade kız olmaları sinir bozuyor kimilerine göre. öyle değil mi a efendiler kız dediğinin bir siyasi görüşü olmasın, bir şeyler öğrenmeye çalışmasın, otursun kıçının üstüne. solcu kızlar, sağcı kızlar... böyle daha çok ilgi çekiyor değil mi yazdıklarınız.
  42 -6 ... bagdagul
 7. 7.
  hor görülmesinin sebebini fakirliği olarak gören, bodoslama konuşan, mal hatta dallama kişileri dahi aşşağıladıklarına birebir şahit olmadığım, "sıradan olmaktan biraz farklı olan" , haklarında genelleme yapılmaması gereken kimselerdir.
  5 -2 ... rooest
 8. 8.
  şurası anlaşıldı ki; siyaset denilen şey uzun süren bir siyasetsizlik döneminden sonra tekrar şapkadan çıkartılınca hiçbir şeye benzemiyor. buna çok güzel bir örnek olarak buradaki entryleri verebiliriz. yani nedir açıklamak gerekirse: bir grup var ve solcu kızlardan hoşlanmıyor. aslında mesele kız olmaları değil, solcu olmaları. ancak burayı geçelim ama zerre bu entrylerde kendi siyasetlerine, dünya görüşlerine dair bir şey görüyor muyuz? hayır, zerre yok. dışarıdan bir insan alıp getirsek siyasi bir başlık olarak buradaki entryleri okutsak ya 3.sınıf bir forum olduğunu sanır ya da rezil bir magazin dergisi. peki ya herhangi bir dünya görüşünün getireceği tarzdan bir eleştiri görebilir misiniz? pek sanmıyorum, tabi bu durumun karşısında olanların dünya görüşleri samimiyetsizlik ve terbiyesizlik üzerine kurulmadıysa. bu kadar ısrarcı olduklarına göre terbiyesizlikte ve samimiyetsizlikte, bu onların aslında siyasetsizliklerinden kaynaklanıyor.

  mesela solcu kızların bilgi seviyesini ele alalım. bu konuda emin olalım; uyduruk, hayatında alışverişten, erkek cinsinden başka şey bilmeyen ya da gözü dersten başka şeyi görmeyenlerden daha fazla olduğu kesin. burada bir kıyaslamaya tabi tutabiliriz. buradan sözde siyasetle ilgilenenlere geçecek olursak gerçek hayatta ağızlarını bilgisizlikten dolayı açamayanların burada kudurmalarının tek sebebi; gerçek hayatta bu cesarete sahip olmamalarıdır. memleket gündemlerine dair gerçekte hiçbir şey diyemeyenleri de tanıyoruz burada ama işte esip gürlemekte üstlerine yok. "eşitlik nedir?" sorusuna cevap olarak "işte herkes eşit oluyor, olur mu öyle şey?" deniliyorsa orada bilgisizlik hakim demektir.

  diğer konulara gelelim, yaşadıkları ve giydiklerine. işte burada kız solcu olmaktan çıkıyor ve insana dönüşüyor. dönüşüyor ama işte siyasetsizlik dedik ya burayada giriliyor. yani odaklanılan nokta giydikleri, yaptıkları ya da konuşma tarzları ise orada siyaset değil, magazin var demektir. bir not olsun diye söylüyorum. ne converse giyerim, ne de kadınım. normal siyah bir ayakkabı giymekten hoşlanırım. ama ne bu beni daha solcu yapıyor ne de başka bir şey. kundura giyen herkes solcu olsaydı zaten bunları burada konuşuyor olmazdık. ancak sabah akşam amerikan malı kullananların bu durumun neden böyle olduğunu sorgulamıyor ve ülkenin bağımlı olduğunu düşünmüyor ise zaten bu kızları eleştirmeye zerre hakları yok demektir.

  işin aslına gelelim. solcu kızları sevmediğini belirtenler aslen soldan nefret ediyorlar. hiç lafı dolandırmayalım. samimiyetsizlikse sorun önce dönüp kendimize bakalım. donumuzu bile bir sermayedar üretirken ve sermayedar başka ülkelerin önünde hizaya duruyor ve siz bunu sorgulamıyorsanız samimiyetsizlikte bir adım ileridesiniz demektir.
  30 -5 ... kisil
 9. 9.
  -abd'yi emperyalist görüp rusyayı sözde bilinçli insan populosyanundan dolayı sütten çıkan akkaşık olarak kabul eden
  -converse üzerine convers takılan
  -tartışma esnasında zippo çakmak gibi parlayan ama işin özünde zippoya karşı ola
  -hatırla sevgili dizini hayatına uydurmaya çalışan
  -kendilerini makrofikirli sanıp aslında mikrofikirli olan tiplerdir.
  2 -14 ... tereyagli cin seddi
 10. 9.
  Siyasi düşüncesi 'sol' olan kızlardır. Sürekli çirkin denmektedir fakat aslında çirkin değil süsle vakit harcamayan ,doğal güzellikten yanadırlar. Şu da bir gerçektir ki solcu kızları sadece solcu erkekler sevebilir ve onlara hayranlık duyabilir. Diğerlerinin tarzına uymazlar. Çünkü bu kızlar, erkek egemenliğine gelemez, yürekten sever, ve dik başlı olurlar. Yani solcu kızlarla anlaşabilmek yürek ve sabır ister.
  7 -1 ... politik etik