bugün

yıl olmuş 2012 hala sol-sağ diye bir şey olduğuna inanan yazarın sorunsalıdır.
(bkz: kara murat hanginiz)
solda lider arayışıdır.

ben oliyim nolur nolur allahını seversen ben oliyim.
--spoiler--
(bkz: sonlaik)
--spoiler--

yok dostum yok. bu oyuna alet olmam ben. ben sol veya sağ değilim. müslüman veya ateist değilim. ben; kalbi, yüce ve bir o kadar da ulu önderimiz atatürk uğruna çarpan, asil, bembayaz ve laplaik bir türküm.
kemalist ve antikemalist solun birleşmesi zor görünüyor. Ama olurda birleşme olursa ufuk urasın solun lideri olması temennimdir.
(bkz: rsmsqt)
gereksiz bir arayışın sorusu.
zira sol'da liderlik sorunu değil, işçilerin emekçilerin sol'suzluk sorunu vardır.

sol'un öyle "lider" kültürü, "başkan" kültürü yoktur.
sol'a can ve kan verecek, onu iktidara taşıyacak yegane güç sözkonusu ülkenin işçi sınıfıdır.
ayrıca:
(bkz: sol geliyor)
(bkz: sonlaik)
türkiye'de solun alabilecek olduğu maksimum oy oranı %40 civarıdır. bu oranın tek bir sol partide toplanması şuan için gerçekten zor gibi gözükmektedir.önemli olan sağ'ın (akp) oylarını bölmektir.gerisi faso fiso ben bunu bilirim arkadaş.
seçimle bir yere gelinecegini sanan ergen başlığı.
bu kadar dağınık durumda olan sol artık bir lider çıkaramaz.
adı sol olmamalıdır öncelikle sağ da olmamalıdır antipatikleştirilmemelidir, sol dersen sağ karşıtı, sağ dersen sol karşıtı anlıyor ülkem insanı.
elbet lider bulunur lakin partiyi iktidara taşıyacak lider zor, daha doğrusu solun türkiye de hakimiyeti bu saatten sonra zor gibi gözüküyor.
edit: başlık bize kalmış.
Sol görüşün yıllardır lider sıkıntısı çekmesinden kaynaklanan sorunsaldır.