1. 1.
  canım ülkemde karine haline gelmiş olgu.
  6 -5 ... eurasian
 2. 2.
  başkan iken bile muhalefet yapma güdüsünün ağır basmasından mütevellit ileri gelen vuku. muhalefet onların her şeyi..
  -1 ... okiler
 3. 3.
  bu ne saçmalık? en basidinden yılmaz büyükerşen'i örnek veririm sizlere 'eskişehir'i 'yeni şehir' yapan. dsp'dendir kendisi ve o olmasa eskişehir bu günlere gelebilir miydi bilmiyorum. tamamıyla saçmalıktır. böyle bir şey yoktur.
  bakınız: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi.
  bakınız: Prof. Yılmaz Büyükerşen.
  4 -1 ... strength
 4. 4.
  türkiye'de belediyecilik alanına bakılınca doğru bir çıkarım yapmak için düzen partilerinin belediyecilikte başarısız olması önermesini yapmak gerekiyor. aksi taktirde konu sadece her zaman söylenilen soruda bitiyor: "ne olacak bu sağın kompleksi?" sınırlı istisnalar hariç aşağıdaki bakınız vermek aslında işin gerçeklikte ne anlama geldiğini anlatacaktır.

  (bkz: türkiye de halkçı bir belediyenin olmaması)
  1 ... kisil
 5. 5.
  istisnaları yok değildir lakin genelleme yapıldığı takdirde haklılık payı olan bir önermedir.

  örneğin; ankara'nın çankaya belediyesi bunun en güzel kanıtlarındandır.
  1 -2 ... secret1907
 6. 6.
  yanlış bir tespittir.

  çünkü:

  - sol partililer daha kendi içinde kavgalıdır, birbirlerini yer sürekli nasıl etrafına yedirsinler? beceremezler yemeyi.
  * o sebeple birkaç senede yol döşeyip ihale veremez partilisine/akrabasına
  * o sebeple belediyesini trilyonlarca lira borca sokup minibüs şoförlüğünden gelme zatları* albayraklar holding yapamazlar.

  - sol partililer popülist değildirler. o sebeple belediye parası ile kömür almazlar. almadıkları kömürü de dağıtamazlar.
  2 -1 ... fidelcastro
 7. 7.
  gerçek bir sol oluşumun * tek belediyecilik deneyimi olan fatsa'yı adam gibi okur araştırırsak başarısızlık değil neredeyse mükemmeliyetle karşılaşırız.

  (bkz: fatsa deneyi)
  2 ... bir dakikanizi alacagim canim
 8. 8.
  kişinin karakterinde vardır ihaleye fesat, yolsuzluk, başarısızlık bak eskişehire mükemmel sol parti var, yine bak antalya ya orasıda çok iyi oradada akp var, kişinin iradesine kalmış bir durum.
  ... nasrettin
 9. 9.
  siyasetteki başarızlıklarındandır.

  konuşmak ile icraat arasındaki farkı açık açık ortaya koymaktadır.

  kaç yıllık cumhuriyette adını sayabileceğimiz birkaç kişi vardır sol cenahtan başarılı olmuş, onlarda partiler üstü insanlardır zaten mesela yılmaz büyükerşen.

  sol partilerin ülke siyasetindeki programları ne ki belediyecilikteki programları ne olsun..

  eşitlikten bahseden kim başarılı olmuş kim samimi olmuş ki sol partiler olsun.

  insanların eşit olmaması gereken bir dünyada.
  1 -1 ... alone with everybody
 10. 10.
  siyasetteki başarısızlıklarından değil, siyasette istenmemelerinden dolayıdır. düşünün önce bi, kaç defa sol cenah tek başına iktidara geldi? cevab veremedi.

  ne demişti geçen gün melih gökçek hazretleri: ''iktidarda olan biziz. nasıl alacaksın sen o paraları sanki.''

  anlayış bu anlayış. eğer solcu bir belediye başkanı gelmiş de sikip atmışsa bir şehri, kendi beceriksizliğine veririm. fakat nedense hep unutulur, sağ partilerin belediyecilikteki başarısızlığı. neden? çünkü iktidar onlardır. neden? çünkü basın onlarladır. bakınız tayyip erdoğan'ın istanbul belediye başkanlığı adaylığındaki zülfü livaneli'ye yapılanlar. melih gökçek babanız ankara'yı ne hale soktu çıkın bir pazar günü dolaşın ve görün. hava kirliliğini, bitmeyen kavşakları, bitmeyen metro çalışmalarını, bitmeyen arazi peşkeşlerini.

  sen şimdi karşıma geçip sol partinin ülke siyasetinde ne programları var ki diyeceksin. sonra da alttan alttan sağ partileri savunacaksın. bizim milletimiz seviyor arkadaş ağzına sıçılmasını. biri insanca yaşayacaksınız, eşit olacaksınız dediğinde bi siktir git diyorlar. biz eşit olmayalım, ne gereği var diyorlar. öyle ya, senin müslümanlığında kadın-erkek eşit değil. niye eşit olacakmışız ki?

  ulan bu ülkede sol partiyi tek başına iktidar yaparlar mı? buna izin verirler mi? solcu bi belediyeci gelse de onun icraat yapmasına imkan sağlarlar mı? inanıyor musunuz siz buna? güldürmeyin beni gobeller. gülünecek halinize ağlayın.
  1 -1 ... hele bi dinle once