bugün

kalp rahatsızlığının belirtisi olduğu söylenir.
not: gidiciyim galiba.
Kalp krizinin emarelerini taşır.
Derhal bir kardiyolog' a gidilmelidir.
boyun fıtığı belirtisi gösterir.
Kalp agrisindan kaynaklanir.
tüm gece sol kola yüklenerek uyumuşsanız sabah kalktığınızda kısa süreli olarak kolunuz karıncalanmayla birlikte uyuşacaktır.
Illa kalbi isaret etmez.
eğer sol kolun üstüne uyunulursa sabahleyin kalktığınız
zaman uzun süre ağrısını hissedersiniz. eğer geçmiyorsa kalple ilgili sorun başlangıcıdır.
Kalple ilgili bir sorunun belirtisi olabileceğinden, açık ve temiz havaya çıkıp derin nefes alınmalı ve 20 dakika içerisinde hafifletme görülmediği takdirde derhal doktora başvurulmalı..
şuanda yaşadığımdır. buradan asistandan devşirme yardımcı doçent hocama sesleniyorum. beni bu dersten muaf edecekseniz yüksek müsadenizle iki dakikaya taşikardi, enfarktüs ya da her ne zıkkım oluyorsa ölüyorum. nazancığıma söyle kağıtları bir kişi eksik versin.
son 1 aydır sürekli yaşadığımdır.
kalp,panik atak,boyun fıtığı ya da kaslarda oluşan sorunlar silsilesi vs. nedenleri içersindedir.
ancak "ne kadar" diyerek gerçekleştirebilecekleri aktivitedir.
Üzüntüden de oluyormuş.
Sol kolun ustune yattiktan sonr gelen dakiklik uyuşma.
taşikardi ve sol kolun uyuşması beynin size sen ayvayı yedin olum uyarısıdır. muhtemelen taşikardi ve uyuşma gibi durumlar panik atak belirtileridir. fakat unutmayalım ki önemsiz bir kalp sorununu panik yaparak ciddi kalp sorununa dönüştürebiliyoruz. kalp ne kadar hızlı atarsa kalp krizi geçirme riski de o kadar yüksek olur. üstüne birde sol kol uyuşması var. yazara bakıyorum son girdiği entry haala sol kol uyuşması.. yo yo düşünmek istemiyorum.
Kalp krizi riski.
yalnızca carpal tunnel syndrome da olabilir. hemen kalple ilişkilendirmeyin.
Boyundan geçen omurilikle bağlantılı sinirlerde sıkışma olma ihtimalini akla getiren durumdur. Zamanında ev arkadaşımda vardı böyle bir kol uyuşması, elini kullanıyor ama sıcak-soğuk pek hissetmiyordu. Biz de şofben kapalıyken bulaşığı soğuk suyla bu arkadaşa yıkatırdık.
Not: ev arkadaşım 5 yıl önce vardı şimdi yalnızım ilgilenenlere duyurulur. Üniversite öğrencisi olduğum falan sanılmasın.
babamı hatırlatan sağlık sorunu.

bir gün babam 2 kat merdiven çıkmış ve soluk soluğa kalmıştı. göğsünde sıkışma ve sol kolunda uyuşma vardı. o zamanlar hemşirelik 2. sınıftaydım hemen dahiliye kitabını açıp baktım tabi.

kalp krizinin 5 belirtisi vardı. yansıyan ağrılar yani kola çeneye vuran ağrılar. göğüs sıkışması. yorgunluk birde yanlış hatırlamıyorsam. sonuncusu ise "ölüm"dü. güldüm. ölüm diye belirti mi olur lan dedim. gece 2 sularında babamın zor nefes aldığını seslerini duydum. koştum odasına seslendim seslendim ama cevap yoktu. sağlık okuyordum güya hastalanınca evde bakıcaktım yaşlandığında bel ağrıları olucaktı ağrı kesiciler yapıcaktım ona iyileştiricektim onu. fakat daha yaşlanamamıştı bile.

evet ihmal edilmemesi gerekir.
Üç gündür kronik şekilde yaşıyorum, kalp aklıma geliyor.

Zaten bıktım diyorum, hakkınızı helal edin.
Kalptir o kalp.
Edit: hastaneye gittim. Bir şey çıkmadı şükürler olsun.

Kolum, göğsümün sol tarafı ve boynum ve omzumun da sol bölgeleri ağrıyor.
Galiba gidiciyim sözlük. Hakkınızı helal edin. :(

Edit: olm neyini beğendiniz. Ölmemi istiyorsunuz?
Kalp krizi tetikleyicisi olabilir. iyisi mi bir doktora başvurun derim. Daha sonra Geç olabilir çünkü.
Yazin başima gelmisti. Once göğüs agrisi sonra boyun ve sol kol uyuşması oldu ve 10 dk falan sürdü.göğüs agrim siddetliydi.ama merak etmeyin ölümcül degil.hala yasiyorum.
net bir şekilde kalp krizi belirtisidir.

(bkz: miyokard infarktüsü)
(bkz: myokard infarktüsü)
(bkz: kalp krizi)

bir ambulans aranmalı veya yakında ki bir sağlık kuruluşuna gidilmelidir.

allah korusun kardiyak arreste kadar yolu var.