bugün

hemen önyargıyla yaklaşmayın. Sol kesime hakaret, küfür vs bir şey etmiyorum, demiyorum. Burada yakındığım kesim bağnaz kesim. Sol kesimin ve sağ kesimin başını bu kadar ağrıtan şey bağnazlıktır. Önce bağnazın sözlük anlamına bakalım.

bağnaz: bir düşünceye, bir inanışa aşırı ölçüde bağlanıp ondan başka bir düşünce ve inanışı kabul etmeyen, mutaassıp, fanatik.

Sol kesimin bağnazları , akplileri direk koyun hatta o....u ç....u olarak nitelendiriyor. Öyle ki akplilerin düşünme yetisi olduğunu unutuyor. Bu insanları aşağılıyor. Bir yandan ifade özgürlüğü diye diretirken bu insanların görüşüne saygı dahi gösteremiyor. Bağnaz Sağ kesim de sol kesimi dinsiz diye yaftalıyor. Orta hal bulunamaz oluyor bu şekilde. insanlar biraz açık fikirli olabilse o kadar şey çözüme kavuşacak ki. Bu insanlara lazım olan birazcık dinleme,birazcık anlama, birazcık empati o kadar.

Sağ kesimin bağnazları daha aşırı bağnaz olduğu için sol kesimden daha fazla empatı, dinleme, anlama yetilerini kullanmaları bekleniyor kanımca.
Onları genellikle facebook adreslerindeki TC ibaresinden tanıyabilirsiniz.
Hani şarkısı vardı ya Teomanın:
"tanırsınız bizim gibileri boş sokaklardan
çizgilere basmadan yürümeye çalışan insanlardan"
bunca yaşanan olaydan sonra, herşeyi görmezden gelip başbakana destek olan,
halka zulmeden polisin içine girip, sopalarla halkı döven, gerici akp zihniyetine varsa daha güzel bir niteleme sıfatın,
söyle.
biz de bundan böyle o şekilde hitap ederiz..
biz bir partiyi savunmak için orada değiliz. baskılara boyun eğmediğimiz göstermek için oradayız..
konuyu ağaç diye nitelendiren akp zihniyeti, o ağacın gölgesinde otlayan koyun olabilir ancak kusura bakma..

ben bir müslümanım ve atatürkçü'yüm..
madem o kadar iyi din biliyorlar, kimin dinsiz olup olmadığına Allah'tan önce nasıl karar verebiliyorlar..
herşeyiniz tezat arkadaşım..
savunma bana bunları.
sol kesimin bağnazlarından en çok yakındığım durumlardan biri de şudur. olaylara tarafsız bakıp objektif konuşursan akplileri savunuyorsun sanırlar. onları bana savunma derler. kardeşim bir bak yukarıya onlar için bir şey demiş miyim? herkes siyasi görüşüne uygun hareket ediyor. bırak onlar da kendi düşüncesine göre hareket etsin. Ne alakası var koyunlukla.

TAnım : üstünden bu bağnazlığı atması gerekenlerdir.
Uğur mumcunun da dediği gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olurlar.
her kesimde türk halkının cahil olması sebebiyle görülen durumdur. sağı solu yok facebook profiline atatürk resmi koyan, solcu olduğunu söyleyen boğaziçi üniversitesi mezunu deniz gezmiş kim diyorsa bizim üniversitelerimiz bilim kültür üretmiyorsa bilgisiz cahil gençliğimiz daima bağnaz olacaktır.