1. .
  ilginç bir realitedir. bu ülkede ne kadar sol iktidar veya iktidar ortağı olsa memleket krizlerden krizlere sürüklenmiş en iyi ihtimal yerinde sayıklamıştır. ama bunu sağ kesim başarısızlık, beceriksizlik, mantalite yanlışlığı olarak algılamıştır. muhafazakar bir insan olarak söyleyebilirim ki bunun tek sebebi sol hükümetlerin sağ hükümetler gibi amerikan mandacılığı yapmamasıdır. yani övüneceğimize belki de dövünmeliyiz.
  ... palta
 2. .
  aslında koymuştur.bu memlekette hala bile yapılmamıiş sayıda fabrikayı atatürkün sağlığında chp yapmıştır.ama bizim millet solculuğu kominizm kürt ayrımcılığı zart zurt diye nitelendirdiğinden doğru düzgün iktidara gelememiştir.koalisyonalrda yer alan partilerin tümü sağ veya tümü sol olsa da gene bir başarı olması pek mümkün değildir.o yüzden bir sol bir sağ parti en iyisidir.*
  -1 ... karga
 3. .
  sol partiler kaç yıl iktidarda kaldılar ki birşey yapmaya fırsatları olsun? sorusunu akla getiren başlık...
  ... ferrole
 4. .
  palta kardeşimizin son bombası*. kardeşim sana ne solun koyduğu, koyamadığı taş. ye, iç, gez, eğlen. boş iş bunlar, karın doyurmaz. ecevit 60 küsür sene bu işlerin içindeydi, şimdi bir arayanı soranı, bayramda elini öpmeye gideni var mı? yazık gençliğine..
  -1 ... arjen robben
 5. .
  Yakın tarihi fazlaca bilmeyen "sözde aydınların" muhabbet sofralarının ilk cümlesidir.
  Nitekim;öncelikle Türk Kurtuluş Hareketi'nin öncüsü bir sol parti olmuştur.Temelini attığı sosyal ve ekonomik kurumlar sayesinde çağdaş medeniyet seviyesine ulaşılmıştır.Cumhuriyetin ilk yıllarındaki büyüme hızı ise bugüne kadar hiç bir hükümet döneminde yakalanamamıştır.
  Taş üstüne taş koymaktan kasıt,-her nasılsa-kar etmediği halde yabancı sermayenin "ağzının suyunu akıtan" devletin en büyük gelir kaynaklarını, özelleştirme adı altında satışa çıkardıktan sonra "ekonomide büyük bir ilerleme kaydettik"demekse,evet sol hükümetler taş üstüne taş koymamıştır.
  2 -1 ... mavi