1. 1.
  günah olduğu konusunda sayısız tartışmalara girilen yemek yeme şekli.

  değildir efenim. kur'an-ı kerim'i açıp okumuş insan olarak söylüyorum bunu. mekruhtur. iyi olmayan birşeydir ve yapılması tasvip edilmez. lakin yaptığın zaman cehennemde cayır cayır yanarsın gibi birşey yok. kimseyi galeyana getirip yanlışa sürüklemeyiniz, açıp okuyunuz. sadece hijyen için bir uyarıdır.
  7 -2 ... ashaf
 2. 2.
  solakların yaptığı bir eylemdir ve ne günahtır ne de başka bir halttır. ayrıca hijyen olayına gelirsek; göt silme, otuzbir çekme gibi şeyleri sağ eller yaparız ve de tüm sorunlar hallolur, dünya kurtulur.
  4 -2 ... bedevix
 3. 3.
  bıçak sağ eller tutulduğundan mütevellit et yemeklerinde sık sık uygulanan yemek yeme yöntemi.
  2 ... portakalli irish cream
 4. 4.
  benzer bir durum için;
  (bkz: sağ elle taharet almak)

  ayrıca,

  vakit gazetesi'nin bomba manşeti;

  (bkz: sol elle yemek yemek haramdır)
  1 -1 ... minik mavi balina
 5. 5.
  sol elini sağ elinden daha iyi kullanabilen insanın gerçekleştirdiği eylemdir.
  solağım kardeşim napiyim, sağ elle yemek yerken masayı döküyorum, öylede beceriksizim. günahsa gerçekten mantığı yok, beni böyle yaratan allah neden yarattığına uygun davranmamın günah olduğunu söylesin..
  5 -1 ... hadibakalimkolaygelsin
 6. 6.
  her medeni insanin yaptigi is. sag elle sadece corba icilir. gorgu kurallarindan bihaber sozluk istemiyoruz.
  1 -3 ... zamjera
 7. 7.
  beyninde sağ hemisferi dominant kişiler sol ellerini kullanmaya yatkın oldukları için yazarken ya da yemek yerken sol ellerini kullanırlar ancak deneyerek sağ ellerini kullanmaya da alışabilirler zamanla. islamdaki yerine bakacak olursak sağ elle yemek yemeyi sol elle taharetlenmek uygun görülür. zaten tüm işlere sağ el sağ ayakla başlamak gibi inanç vardır. kapıdan sağ ayağın adımıyla çıkma gibi.
  1 ... komplikasyon
 8. 8.
  modernlik sayılan cahilliktir. bıçakla sol elle kesip kullanmak zor olacağı düşünülerek sofra adabında masanın solunda bulunduğu tahmin edilen bu durum, avrupada ne olursa modernlik sayılan ülkelerce adap olarak kabul edilmiş ve hala da kullanılmaktadır. fakat sol elde bıçağı kullanmak ve sağ elle yemek hiç de zor değildir..
  4 -2 ... samanta
 9. 9.
  sol kulakla duymak, sol gözle görmek, sol ayakla adım atmak kadar doğal bir eylemdir.
  4 -1 ... mavi44
 10. 10.
  solak insanların sol elle yazı yazmak sol ayakla topa vurmak gibi gayet normal olan günah söylentilerine aldırılmaması gereken davranıştır.
  4 -1 ... exogenesis