bugün

Ciddi anlamda bıktırmış usandırmıştır.
Şuan da karantina uygulanan bir tanıdığı olan varmı arkadaşlar ben çoktandır falancayı karantinaya aldılar lafını duymuyorum.
Mutant falan bunlar fasa fiso gelmeye başladı.
bir arkadaşımızın sorusu üzerine şahsım olarak cevap vereyim; iki aydır koronaya yakalanan duymuyorum. koronaya yakalananı geçtim, karantinaya alınan da duymadım. yani anlayacağınız, 2021 yılı içerisinde çevremde koronaya yakalananı hiç duymadım. * köyde değil, büyükşehirde yaşıyorum bu arada. film kurulu da hâlâ mutasyon diyerek bizi enayi yerine koymaya çalışıyor.

kalkması gereken ve yakında kalkacak olan yasaktır.

bu da böyle bir entry'dir.
Artık sıkıcı bir hal aldı ama dikkatsizliğe devam edildiği için uzun bir süre daha bizimle gibi.
Gerçekten çok sıkıcı hal almaya başladı...

Hollanda’da dün verilen bir veride 100.000 kişiden 116 si vefat etmis.
ölüm sayısı bu kadar düşükken, milyonlarca insani sıkıntıya sokmak ne kadar doğru anlamış değilim..
6 gün olmayan 1 gün olan şey. 6 gün göt göt gezip virüsü kapanlar pazar günü evde geçirince virüsü kendi içlerinde yok mu ediyorlar aq, pazartesi günü yine dışarda olcaklar.
artık sıkan ama devlet büyüklerimizce hala gerekli görülen yaşam biçimidir. anlam veremediğim şekilde hafta içi herkes kafede, çarşıda, pazarda. haftanın bir günü evde kalsak ne kalmasak ne?
darbe, salgın hastalık, savaş ve olağanüstü durumlarda uygulanır.
an itibariyle avm ve zincir marketlerin 17.30'da kapanacağını öğrendim.

https://www.sabah.com.tr/...arketler-1730da-kapanacak
Çok uzun zamandır devletlerin özgürleştirici değil köleleştirici kurumlar olduğu fikri üzerinde düşünüyordum.

Son bir yıldaki deneyimlerim çok iyi bir referans kaynağı oldu benim için.

Tüm devletlerin kölelik kurumları olduğuna artık eminim. Sokağa çıkma yasağı denen şeytani uygulamaysa devlet denen zorbalık örgütlerinin ne kadar sınır tanımaz şekilde insanların üzerinde terör uygulayabileceklerinin en açık ve en net göstergesidir.
Bizim gerizekalı milletin uymadığıdır.
türkiye de yasakçıktır. akp nin hadi bir oyun oynayalım ismi yasak olsun ama herkes dışarda gezebilsin adlı oyunudur..tek kural yakalanmamak (bkz: swh)
Anuna kodugumun ulkesinde sadece adi olan gostermelik yasaktir.
Millet elinde posetle sokak sokak geziyor.
uymamak için elimden geleni yaptığım yasaktır. pandemitlerin yersiz histerileri yüzünden kendimizi otoriter devletin kucağında bulduk. bu böyle gitmez. halk bu oyunu bozar.
Geri zekalı insanların hakkında "ayh çok bunaldim yether" dediği yasaklardir.

Siz hava alın diye sağlıkçılar molasız mesailerde nefes nefes kalıyordu zaten. Ailelerinden uzak günlerce sizin hava almak için kendinizi sokağa attığınız anların ceremeleriyle uğraşıyordu.

Hindistan'da önüne geçilemeyen covid problemi yüzünden insanlar hastane odasıni bırak solunum araç gereçleri bulamayıp nefes alamadığı için körü körüne ölüyor yakınlarının gözleri önünde.

Dirayetle arttırılarak devam etmesi gereken yasaklardir.
Bi boka fayda etmedigi ortada iste. Kongre, cenaze falan olurken sokaga cikma yasagi koymak sacmalik. Zaten o kongrelerden sonra firladi her sey. Sabah aksam calisan adam bi yarim saate nefes bile alamiuor tum hafta boyunca. Ama dogustan asosyal tiplere, ya da issiz gucsuz bebiskolara sorsak sokaga cikma yasagi gelmeli. Nooblar.
Sadece ana caddelerde geçerlidir.

Sokaklar, parklar genç yaşlı çoluk çocuk kaynıyor resmen. Polis ceza bile yazmıyor, korna çalıp yoluna devam ediyor.

Soran olursa "maske mesafe hijyen" tweet'i atar işin içinden çıkarsınız.
Dün koca Bursayı bir ucundan ötekine elinde herhangi bir izin kağıdı vs olmaksızın kat eden 67 yaşındaki amcam sayesinde ciddiyetsizliğine bir kez daha birinci elden tanık olduğum durum.
Artık baymistir. Saat kısıtlaması gelsin sokağa çıkma yasağı çok ağır.
şu an bitti galiba.
ben camdan sokağa atlamaya gidiyorum.
hiyooouuyt.
3 günlük hapis sonucu bugün izmir Buca'da herkes dışarda.banka,PTTlerde kuyruk çok.
fiilen kalktı, bırakın bayrama iki gün kalmışken resmi olarak da kalksın. esnaf biraz iş yapsa hiçbir şey olmaz. zaten açık havada virüs mirüs de bulaşmaz. konvoy yapanları izleyip tek başına dolaşanlara ceza yazmayın. bitsin bu eziyet.
Kalktığında pikniğe gitmek istiyorum. Ayakkabısız toprağa basmalı.
17 mayıs 2021’ in ilk saatleri ile biterek yerini normalleşmeye bırakması gereken yasak. Hem milletin psikolojisi için bitmelidir hem esnaf kan ağladığı için. Kesinlikle bitmelidir.
Günleri karıştırıyorum artık.Evdeki eşyaların yerini değiştiriyorum her gün.Ders çalışmaktan bıktım.
özgürlüğün ne kadar değerli olduğunu anladı insanlar.
güncel Önemli Başlıklar