1. 1.
  ülkemizin en acı gerçeklerinden biri. malesef durum artık bu. sınırlarımız kevgir gibi. kendi ülkelerinde bir çok şehirde artık savaş sonlanmış, huzur tesis edilmiş olmasına rağmen adamlar plajda nargile keyfini bırakıp memleketine dönmüyor. dönmeyecek.

  bu artık bizim ülkemizin bir belası. sosyolojik açıdan en büyük meselemiz bu. biz kendi ülkemizde 20 yıldır izmirde rahip kimliğiyle yaşadan adamın bile ajan olduğunu son 2 senede anladık. bu adamların ne bok olduğu alnında mı yazıyor ki güvenip alıyoruz ülkemize?

  bir çok türk şehrinde türk vatandaşları artık azınlık. suriyeli hegomonyası hakim. adamlar çeteleşiyor. legal ya da illegal ticaret yürütüyorlar. bırakın vergiyi, dünyanın hibesini yardımını alıyorlar. bizim çocuklarımızın borçlandığı öğrenim kredilerine bedava konuyorlar.

  bizzat dışişleri bakanı'nın kendi açıklaması şöyle;

  sokaktaki her 20 kişiden birinin suriyeli olması

  ırkımızı, sosyal yapımızı, örfümüzü adetimizi, benliğimizi yok ediyorlar. para pul kazanılır, suçlular yakalanır, kötü olan her şey düzelir ama bozulan sosyal yapı, kültür, benlik kavramı düzelmez. en büyük tehlike de budur aslında.

  sokaktaki her 20 kişiden birinin suriyeli olması

  sokaktaki her 20 kişiden birinin suriyeli olması
  3 ... serdarsl06