bugün

Evet istemiyorum ve buna da kimse karisamaz.
Abi madem meraklisin o zaman cumhuriyetin getirdiklerinden faydalanma mercedes e binmeyi biliyorsunuz cogunuz..git seriat olan bir ulkede yasa bizim de goz zevkimizi bozma.
Bu zamanda her yerde bombalar patliyor insanlar ölüyor ben nerden bileyim carsafin icindekinin camli bomba olmadigini.. Kendi canimi neden riske atayim? Boyle carsafa burunerek goze daha cok batiyorsunuz birde anca bildiginiz sort giymis kadina kupe takmis erkege uzayli gormus gibi bakmak.
Ben sizi görmek istemiyorum arkadasim haydi defolun gidin kendiniz gibilerin oldugu yerlere...
bütün avrupa'da geçerli olan söylem. çünkü çarşaflılar ve çarşaflı kadın sahibi erkekler, asla diğer insanlarla uzlaşmayacaklar. ya medeni hayatı yok edecekler, ya kendileri toplumda bu şekilde bulunmaktan men edilecekler.
o zaman git kafir rusya'ya amerika'ya ukrayna'ya orada kendin gibi dinsizler ile takıl denmesi gerekir.
Sonra da ateist olmanın müslümanlara batması diye başlık açın amk. Ben şahsen iyimser bakmıyorum ama umrumda değil.

Görmek istemiyorsan, donuzlarsın ya da.

Hehe.
Vallahi ne yalan söyleyeyim ben de görmek istemiyorum. Yani karışılmaz tabi ama bana sorsalardı istemem derdim.

Şimdi nedenine geleyim.

Bence her insan apayrı bir dünyadır. Bu dünya giyim tarzı, saç, hobiler, okunan kitaplar, dinlenen şarkılar vs ile dışa vurmalı. Bu dışa vurum kişinin psikolojisi açısından da faydalı. "Ben" olma "birey" olma meselesi çünkü.

çarşaf insanları aynılaştırıyor. Zaten şeriat denen düzenin amacı da tek tip insanlar oluşturmak. Islam falan değil "bence". Amaç kolay kontrol edilebilen aynı değerlere vurgu yaparak kolayca etkilenecek bir toplum yaratmak. Baş örtüsünü de desteklemiyorum ama laf etmem yine. Orada yine en azından renk olsun, örtüyü bağlama şekli olsun kişi kendini yansıtacak bir şekle bürünebiliyor çarşafla kıyaslayınca. Aynı şekilde lisede ilkokulda herkesin saçını kesmesini isteyen ya da toplattıran hocaları da sevmem.

Neyse, öyle işte. Kısaca Kendini bir şekilde ifade etmeli insan.