bugün

ancak dağda şerefsizliğini ötebilen kişilerden kurulu pkklı orospu çocuğuyla yaşadığım bir an.

yurt dışında eğitim görmekteyim. Bir gün Türk lokantasına yemek yemeye gitmiştim orada çalışan kişiyle aramız bir anda iyi oldu bana öğütler veriyordu

- kredi kartı kullanma çok geçiriyorlar.
- dil öğrenmek istiyorsan Türklerden uzak dur.
vs. vs. vs.
en önemlisi
- buraya yerleşen Türklerden 10'da 8'i pkklı öyle sokakta falan tanıştığın her Türk'le benimle olduğu gibi hemen samimi olma, dikkatli ol. ya bizden kaçıyorlar ya da kendi örgütlerinden kaçıyorlar ondan dolayı buraya yerleşiyorlar dedi, tamam abi eyvallah dedim.

gün oldu bugün. öğlen yemek yemek için dışarı çıktık Koreli bir arkadaş beni bir yere götürmek istedi birlikte yola koyulduk. oturma yeri olmayan, pencereden alıp banklarda yenilen türden bir dükkana geldik. yemekler dürüm vb. çeşitlerdendi. ben siparişimi verdikten sonra siparişi alan adamın yanında ki adama 'abi' diye hitap ettiğini duydum biran sevindim aa Türk bunlar diye. sonra

7: where are you from?
o.ç : ı am from kurdistan

bakışma ve şok anları

o.ç : do you know kurdistan?

7: ben Türküm de öyle bir yer olduğunu yeni duyuyorum dedim(sert bir şekilde)
o.ç: oo merhaba abiciğim dedi ve arkasını döndü hızlıca, refleks olarak

tip tip bakmaya devam ederken ben o dürümü hazırlıyordu telaş sardı biranda piçi
o.ç: hangi soslardan dökmemi istersin abiciğim, dedi.
hala şoktaydım aklımdan o haberlerde ağlayan analar babalar geçiyordu, hiç beklemiyordum öyle bir tepki gözlerini içine senin ananın amına beton döküp öyle sikeyim bakışıyla beraber
7: direk ver ikimizde bir şey istemiyoruz, dedim. sardı dürümü arkadaşa ve bana uzattı. sonra
o.ç: afiyet olsun kardeş, dedi.
bende arkadaştan aldığım gibi iki dürümü de heriflerin gözü önünde çöpe attım. arkadaş şok oldu tabi ama konuşmadı ama anladı sanırım bir şeylerin olduğunu piçin dükkanından uzaklaştıktan sonra açıkladım durumu, anlayışla karşıladı sağ olsun. bir daha gelme buraya dedim tamam dedi. doğal olarak bende çok sinirlendim bir anda. karşımda gerçek bir terörist vardı. ilk defa görüyordum belki önceden bilmesem de bir terörist gördüm belki de muhabbet bile ettim ama bilmiyordum. belki de o orospu çocuğu bir eyleme katıldı ondan buradaydı bilmiyorum ama orospu çocuğu olduğu kesindi.

hayali kürdistan olanın mekanı kabristan olur, deseydim keşke. aklıma gelmedi ki o an.
şehidim hakkını helal et bize.
dağlarda birbirini siken nankörlerin sloganı.