bugün

Tum hirbolarin sanki hepsi efendiymis gibi kibarlik istemesi.
+ne bakıyon lan
-sen ne bakıyon olumm.
+kime diyon laa sen çakarım iki tane!
-gel laan gel çak geel.
sonrası malum.
sigara var mı bilaaader cümlesiyle de başlarlar.
"ne baktın bilader, ne basıyon lan kornaya" en basit örnekleridir.
Yolda yürürken karşıdakine omzu koyduğunuz an kavga çıkar. Kavga çıkarmak kolaydır, basittir. Ama şunu unutmayın bi gün döversiniz iki gün döversiniz üçüncü Gün biri çıkar ağzınızla götünüzün yerini değiştirir ondan sonra sokağa çıkamazsınız.
Yok mu bişeyler?
sen artiz artiz yürüyon lan?
kimden ötürü,
sienden ötürü.
kavga sebeplerinin asıl nedeni insanların birbirini tanımamasıdır. bu durumda kavga sırasında kendini,
"-sen benim kim olduğumu biliyormusun?
-asıl sen benim kim olduğumu biliyormusun?" tarzı diyaloglarla gösterir.
- şunu birayla değiştireceğin mi?
+ yapamam

(bkz: tekel wars)

http://www.youtube.com/watch?v=9do8Gqa1JrM
-sen benim kim olduğumu biliyor musun?
+kimsin lan sen?
-ne demek sen kimsin. asıl sen kimsin lan.
+indir o elini.
-indirmezsem ne olur lan?
+sen kime atar yapıyorsun lan.

(uzar gider)
hemen hemen hepsinde 'tavuk mu sikiyosun lan' cümlesi geçmektedir.
saçma sapan bir şekilde sataşma cümleleri ile başlar. etki tepkiyi doğurur. türkiye gibi bir memlekette yaşıyorsanız ise kaçınılmazdır. cahil çok malum.
ne bakıyorsun lan dan edilen kavgaların sayısı, mantıklı bir sebebi olan kavgaları geçmiştir kesin.

bir keresinde istanbul üniversitesi önünden iş yerine doğru yorgun argın ilerliyorken, elinde kitap olan uzun boylu bir erkek çocuğu tam hizamdan bana doğru hızla geliyor. hop şöyle bir kaçayım da yolu açayım derken gayri ihtiyari yüzüne de baktım. ulan sen misin bakan, ne bakıyorsun demez mi! lan şebek şembelek amını ızdırabını siktiğimin gavatı dedim içimden yüzüne karşı, zaten ben insaniyetlik edip de sana yol veriyorum ( ki yol da genişliği 3 km ken ! ) eee sen bana niye şimdi terso yaptın ki oldum içim içimi kemirdi o an, lan dedim ne olacaksa olsun sikerim böyle işi, sen ne diyorsun lan ibne herif ben sana yol veriyorum suçum günahım ne diye bir girdik bununla, pata küte sen bana ben ona yerdeyken zar zor ayırdılar.

istanbul istanbul olalı böyle saçma bir kavga görmemiştir zaar. dayak yedin mi derseniz yok ya bir boka yaramadı da gavat, üstümde olmasına rağmen 2 tokat çakamadı keriz.*
sağını solunu bilmeyenleri yanlışlıkla omuzdan vb. çarpışmaları.
adı üstünde gereksiz.
incir çekirdeğini doldurmayan sebeplerle kavga durumuna geçilmesi.
Sırf kendi mahallesinde olmadığı için yapılan kavgalardir yani benim zamanımda.
(bkz: mahalle kavgası)
(bkz: ne bakıyorsun) eveeet bakmadan bile kavga çıkarıyoruz siz neyin olayından bahsediyorsunuz...*
güncel Önemli Başlıklar