1. 1.
  köylerde yapılması normal olan hadise.
  ... t square
 2. 2.
  mahallenin abileri muhtemelen iki katlı bir evin çatısına sofrayı kurar, oynayan kızları keserler. gelen geçen yoldan döndürülür, kavga çıkmazsa anlamı olmayan bir eylemdir.
  1 ... thelastturc
 3. 3.
  sokağı trafiğe kapatacak şekilde bir kaldırımdan diğer kaldırıma uzanacak şekilde insanların üzerine oturması için uzunca bir tahtanın konulduğu düğündür.
  ... bttf
 4. 4.
  nevriye teyzenin 5 kızınıda bu şekilde evlendirdiği düğün yapma şeklidir.

  aslında 5 kızın içine, arkasına, önüne bir erkek doğuramamanın verdiği isyanla, kızlarına ceza verir gibi onlara uyuz olduğunu hissettirdiği, ilerde çocuklarına mutlulukla anlatamyıcakları, belkide yalan söyleyecekleri evlilik tercihi olmasını sağladığı organizasyondur.

  edit: aslında işin kallavi tarafı şudur: nevriye teyze senin dişi doğurganlığını, kızlarınında kaşarlıklarını hep sevdim.
  2 ... romenesta
 5. 5.
  çevredekileri ifrit eder muhtemelen.
  ... drammer
 6. 6.
  (bkz: sogukta donmamak icin halay cekmek)
  ... balta
 7. 7.
  Eğlencesini falan anladığımızı düşünelim hadi. Şehrin ortasında atılan onca kurşunu neyle açıklayacaksınız? Her sokak düğünü bu magandalardan barındırmıyor olabilir. Yalnız o kadar insanı rahatsız ederekten eğlenmek mi, ne kadar eğlenceli olursa olsun yapılmamalıdır kanımca.
  ... fenasi kerim
 8. 8.
  izmir,aydin,mugla ve ilçelerinde çok yaygin olan, mahallelinin güzel organize etmesiyle, 5 yildizli otelde yapilan dügünden daha bi tat veren olay.
  ... dydyma
 9. 9.
  düğün salonuna milyarlar döküp eğlenmek yerine sokakta herkesin eşlik etmesiyle eğlenen, boşa para vermeyip onunla başka ihtiyaçlarını karşılayan kişilerin düşündüğü ve zannımca çok mantıklı olan eylemdir.

  mevsim şartları da önemlidir tabii ki bu durum için. böyle bir durum için genel olarak ilkbahar ve yaz mevsimleri tercih edilir.

  kısacası zevke ve isteğe bağlı olarak değişebilir, düğünlerimiz eskilerden beri böyle mekanlarda yapıldığı için yadırganmaz ve hatta sokakta, parkta yapılan düğünlere daha güzel gözle bakılır, ilgi yüksektir ve çevrenin açık olması gelenler içinde bir artı sağlar.

  ee tabi, çam ağaçları altında içilen biraların da bunda önemi çoktur, anne ve babasından habersiz ıssız yerlere gidip sigara içen çocuklar içinde dışarıda yapılan düğünlerin önemi çok büyüktür, bir sürpriz olursa, aynı yerde sevgilide varsa, onu bile öpebilirsin ya da elinden tutabilirsin.
  alan geniş ve sınırlı değilse psikolojik olarak rahat hissedersin.
  1 ... iceri terligi
 10. 10.
  evinizin yakınındaysa ve ses yan odada çalınıyormuş ayarındaysa, hemen kaçın evden; gidin sokaklarda umarsızca dolaşın, gece onikiden önce eve dönmeyin durumudur.
  ... atsinaa