bugün

türkiye'de hoş karşılanmaya durum. aniden yapılan ufak bir öpücüğe belki göz yumulabilir, anlık bir olaysa. ama yol ortasında yiyişmek hoş değildir. kişilerin mharemiyetini sokağa taşıması hoş karşılanmak zorunda değildir. kimse tanımadığı iki insanı yiyişirken görmek zorunda değildir. özgürlükler, başkalarının özgürlüğünün başladığı yerde biter.
yılın en çok konuşulan anıdır.
görsel
her şeyin yeri ve zamanı vardır. ki ne kadar mantıklı sokakta herkesin önünde görmemiş gibi uzun uzadıya öpüşmek?
(bkz: her ağacın altında bir çift kanıma dokunuyor/#15539871)
işin içine dil karışırsa esnaftan temiz dayak yemek garanti.
bir kadını sokak ortasında tekme-tokat dövebilirsin! olayı uzaktan izleyen gözlerin neredeyse ortak kanaati; kadının bunu bir şekilde haketmiş olduğu yönündedir.

daha da ileri gidip onu defalarca bıçaklayarak öldürebilirsin. bu durumda, aynı gözlerin sahipleri, peşin hükümlerini vermişlerdir bile; "bu kesin namus meselesi!" çoğu kez çıt çıkmaz!

parkta, bankta, sokakta, otobüste, orada-burada, bir kadını öpmekse affedilmezdir.

- biz nasıl bir toplumuz amk!
- değişiğiz biraz, evet!
örf ve adetlere göre kakadır! ama bir kadını dövebilir, kesebilir hatta öldürebilirsiniz... kimse ses etmez! hatta polis bir de sigara verir rahatla diye!
iğrenç orta doğu yobaz kafası revaçta ülkede! pislik esnaf ve sokak ayakçıları dolu!
sokak ortasında bir kadını bıçaklayın burda sorun yok. ama bir kızla öpüşseniz toplumun ahlakı var, ahlakınızı sikiyim.
edepsizliktir. insanı hayvandan ayıran beynidir. onu yerinde ve zamanında kullanmazsa hayvandan da aşağılık olur.
caiz değildir.

rastlanırsa dövülmeli veya sövülmelidir.

günahlara tepki göstermek müslümanın vazifesidir.
Bazen guzel gorunuyor bazen abazaca bilemedim. Estetik onemli.
illa sokaktaki insanlari kizdiracagim diye opusme yeri ariyorsaniz opusmeyin. ama icinizden gelmistir, mutlu bir haber almissinizdir, sevdiginiz ile paylasmak istiyorsunuz durmayin. sonucta kim ne dersin, o kadar genis bir toplum degiliz. ha bana kalirsa isterseniz sokakta cinsel iliskiye bile girebilirsiniz ama toplum tek benden olusmuyor.
Bu ülke el ele gezmeyi bile yakıştırmaz. Ne öpüşmesi.
doğal harekettir.
siz yobazlara göre günah bize göre gayet normal herkesin kendi namusu sizi ilgilendirmez gayet normal bi davranış.
her insana özgür olduğunu hissettirecek eylem.

sanki bir odanız var tavanını yıldızlar süslüyor ama sen yinede bu tavanın nerede son bulduğunu bilmiyorsun. ayakların yer basıyor belki beton belki toprak veya ilkbaharın mis kokulu çimenleri farketmez. ama yine biliyorsun ayak bastığından daha fazlası var yine senin ayaklarının altında. genişliği desen daha önce hiç ayak basmadığın yerleri var bu odanın sen ayak basmadın belki ama biliyorsun ki ayak basan başkaları oldu şuan var ve ileride de olacak. ama bu durum seni bozmuyorsa yinede sana özel geliyor ise boş ver zaten tavanını/tabanını enini/boyunu.

yani aslında ''sokakta öpüşmek'' hiç kimsenin tamamiyle sahip olamadığı ama biraz daha dikkatli bakınca aslında herkese eşit miktarda ait olan bir yerde sevdiceğinizle yapılan eylemdir. güzeldir. özgürdür. çünkü sokaklar size sorumluluk yüklemez eğer sokakta öpüşüyorsanız siz hakikaten aşıksınızdır. özellikle bizim toplumda bunu göze aldıysanız tebrikler siz sağlam bir aşıksınız.

bende defalarca bunu yaptım hiç pişman olmadım yine olsa yine yaparım kalabalık bir caddede ıssız bir ara sokakta veya insanların tek tük gelip geçtiği herhangi bir yazlık sitenin sokağında güneş hafiften batarken...

farketmez sonuçta güzel eylem be kardeşim ve bana her zaman genç işi gelmiştir sizde yapın derim sonuçta sokaklar herkesin dilediğiniz gibi öpüşün.
etraftaki insanları rahatsız ettiğinizde hoş olmayan eylemdir.
Toplum Kurallarına uymayan (bkz: ar damarı çatlamış) Kişilerin yaptığı saygısızlık.
etraftaki insanların neden rahatsız olacağını anlamadığım eylem.
bakma amk bakma. bu kadar zor mu lan.
ama şunu da söyleyeyim ben yapmam sokakta.
bir tane geri zekalı tarafından ''öğöğö sohahta napıonuz eviğizde sövöşn'' tepkisi alınır illa.
ahlaki olmayan durumları özgürlük-çağdaşlık-modernlik gibi kavramlarla kapatma durumudur. açık ve net. ahlaksızlıktır.
saçmalıktır. çiftine değer vermemektir.
şahsi olarak ulu orta öpüşmeyi sevmem ama yine ikinci sınıf sözlüğün 5. sınıf yazarları tarafından lanet ve şiddetle tanımlanmış eylemdir.
Bildiğin öpüşmektir.

Ulan bir öpüşmek için bu kadar şey mi yazılır git öpüş işte.
sokaakta öpüşmektir.

türkiyede buna karşıysa kekolar, sebebi kemalistlerdir. çünkü en ufak durumda orospuluğu savunan kemalistlerdi. bu ülkenin en hatalarının en büüyk sorumluları kemalistlerdir. inşallah ölürler.