bugün

Artık yeter dedirten durumdur. devlet bakamayacağı kadar suriyeliyi ülkeye doluşturarak ne amaçlıyor onu da anlamış değilim. Daha bugün bi çay bahçesinde otururken küçük bir suriyeli insanlardan para istiyip, isyan ediyordu. bazen görüyorum suriyeli kadınlar daha 1 yaşını bile doldurmamış çocuklarıyla beraber caddelerde dileniyor. içler acısı cidden. devlet yardım eli uzatamıyorsa ki o kadar insanın hangi birine yetişsin daha kendi vatandaşları ortada işsiz güçsüz, ülkeye almasın. suriyelilerin pek çok dezavantajı oldu ayrıca, kiralar epey yükseldi, işsizlik arttı. çünkü esnaflar özellikle, Türk vatandaşını çalıştıracağına çok daha ucuza çalışan suriyeli vatandaşı çalıştırıyor. onlara da yazık bize de. başka ülkelere geçişleri kolaylaşır inşallah da suriyeliler de daha konforlu bir yaşama sahip olur, tabi bizde. umarım düzelir bu durum...
Sokaklarda dilenen Suriyeli degil sokaklarda Suriyeli istemiyoruz.
adamlar artık dilenmiyor bildigin arabalara otostop cekiyor. 5_10 lira karşılığında bilmem ne yapıyorlar.
Birilerinin artık dur demesi lazım.
hayatta kalmaya çalışıyorlar arkadaşlar.evet ben de ülkemde böyle durumların olmasını istemiyorum.fakat bu insanlar savaşın içinden geldiler ve canlarını kurtarmak adına bu haldeler.
Bu ülkeye ihanet edeceklerdir er yada geç.
Hepsini üst düzey yönetici yapın. Hemen, şimdi.
bu lafı etmeden önce ankara'da, suriye'deki iç savaşı körükleyen eli kanlı, düzenbazlıkta çığır açmış insanların ölümünü politik araç yapan bir iktidar görmek istememek ön şarttır.
Benimde yeter dediğim ve bir yakınımın suriyeliler tarafından gasp edildiğini öğrendiğim vahim olay.
güncel Önemli Başlıklar