1. 1.
    Şüphesiz ki ya okul çıkışında, ya iş arasında fırsatını bulup bu eşsiz kültürü yaşamış olan nesildir. lahmacuncu abi, o sepeti açar, içinden buram buram soğan kokan buğulu, bol hamurlu az malzemeli lahmacunu çıkarır, iki tanesini üst üste koyar, plastik bir leğenden soğan çıkarır akabinde de domatesten ince ince kesip dürüm yapar, tümünü gazete kağıdına sarar ve verirdi. özledim. evet.

sokak lahmacunu yemiş efsane nesil
    sokak lahmacunu yemiş efsane nesil
    30 -1 ... tit a nick
  2. 2.
    kıymasını kendim hazırladığım o nefis çıtır çıtır lahmacundur.
    -1 ... bruce dickinson is back
  3. 3.
    Gaziantepli olmama rağmen yemediğim lahmacundan dolayı o içinde bulunamadığım nesil.
    2 ... galiyevsultan
  4. 4.
    Yaşlılığımızın yüzümüze vurulmasını “efsaneleştirme” olarak adlandırıp yumuşatma çabasına girenleri kın kın kınayarak, bağışıklık sistemimizin güçlenmesinin önemli adımlarından biri idi sokak lahmacunu. Fast food kavramının dibini gören icaddı.
    1 -1 ... bananickbulunlan
  5. 5.
    ah be ibrahim abi ah dedirten ve lahmacunun tadını damağıma getirmiş olan başlıktır. akşamları satamadığı lahmacunları 3 er 3 er sarar sokak maçı henüz bitmiş olan bizlere sarar verirdi. dürüm ağaç dalı gibi olurdu tabi 90 ların hemen başından bahsediyorum o zamanlar bu kadar malzemeden çalma yoktu 1 lahmacun tencere ebatlarında idi neredeyse..
    10 ... mel mel bakan gibson
  6. 6.
    Ben ben ben cocukken ne yerdik.
    4 ... cluadia
  7. 7.
    sokak lahmacunu yiyen insan maldır aptaldır.
    1 -8 ... rakkaus
  8. 8.
    Çocuk olduğumuzdan mıdır bilmem ama en fazla 1-2 tane almaya yetiyordu paramız. Şimdi 10 tane yemişsin kime ne.
    2 ... manga komutani
  9. 9.
    o ilkokulda yedgim soğan yumaginin tadini daha sonra hicbir lahmacun vermedi.
    2 ... terliksi hayvancilik
  10. 10.
    eskiden çok vardı. o yuzden en güzel yapanı seçebilirdik. şimdi sayısı çok az. olanlarda azıcık dahi kıyma koymuyorlar. baharatı soğanı domatesi basıp kağıda sarıyolar. yeniler eskiyi hatırlatır.
    2 ... slyhuman