bugün

siyah kuşak ve kung fu? hmmm. e tabi dayak yemek şart olur.
iki hafta salona gidip ego tatmin ettikten sonra kung-fu yaptığını sanan kamillerin dayak yemesine sebebiyet vermiş eylemdir.

kung-fu bilen insan hata yapmadığı sürece denk bir rakipten darbe almaz.
eğer elin oğlu sen ne olduğunu anlayamadan kafayı gömüyorsa sen beyinsizsindir.
ayrıca olayın kung-fu ile de alakası yoktur.
işini bilen birisi ise kalabalık bir grubu bile rahatlıkla dövebilecek insan işidir. ikiside ayakta iken rakibinin ağzına tekme atabilen adam nasıl dayak yiyebilir ki lan.

(bkz: profesyonel dayak)
tekduze sokak kavgasina renk katabilen insandir. hele bir de kavgasinda hakli olan tarafsa, atacagi dayagi izlemeye doyum olmaz.

survivor turabi ozentisi, hayali aduket cekip kendini dovuscu zanneden tipleri konu disi tutuyorum.
Herhangi bir savunma sporuyla uğraşan her türlü üstündür,sürekli antrenmanlısın salonda dövüş pratiği yapma imkanın var.bunlara sahip olupta dayak yiyorsan boşa salona para verme.
bir süreliğine bu sporlarla uğraşmış ve gözlemlemiş biri olarak söyleyebileceğim; hiç bir halta yaramıyor arkadaşlar. siz o hareketleri yapana kadar adam sizi döver, ağız burun dalar.

size güç sağlayabilir, ama sırf kungfu karate yapıp adamı devirmeniz zor. imkansız değil ama uzun süre emek ve çaba gerektirir. en üst dereceye bile gelseniz kendinizi sürekli ilerletmeniz gerekiyor. o zaman belki..

ilk paragrafla çelişkili oldu ama anlatabilmişimdir umarım.
(bkz: aklından geçeni anlatamamak)
Adam kemer çıkartıyor aq. Kemeri de çıkartırken dahi darbe vuruyor ne kungfusu?
Hayır arkana geçip boğazını koluyla sarıp diziyle popisine durterek seni düşürmeye çalışan adama nasıl kung-fu yapcan?

Hayır abi dur dur öyle olmaz şimdi karşıma geçeceksin 3 deyince kavgaya baslicaz. Aghhh abi elini niye orama sokuyon hani dövüş ahlakı ahhhh gözüm.
Ananskym ip usta
yasaktır. iyi disiplin almamış kungfucudur. derhal elinden lisansı alınmalıdır.
çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir disiplin olan kung fu ancak kung fu bilen biriyle yapıldığında gerçek bir müsabaka ve görsel şov olur. Sokak kavgasında kung fu yapılmaz. Zira günümüzde ülkemizde sokak kavgasında 1 v 10 yapabilecek bir genç yoktur. Kekolar bıçağı taktım mı böbrekten, dönen ejder kuyruğu tekmesinin bir önemi kalmıyor.
Filmlerde gördüğümüz kung fu sahnelerinde alanında master düzeyinde iki insanı izlediğimiz için sokak kavgaları da böyle olacak gibi bir yanılgıya kapilmayalim zira rakip hamle yaptığında kol eklemini ters yöne çevirecek şekilde kavradiginiz an zaten 3.saniyede kavga bitiyor.

Ha siz ben o kadar refleksleri olan kung fu ustası değilim diyorsaniz onu bilemem.
acıyarak okuduğum başlıktır. belki burda dört gözle gezip tavsiye arayan, doğru sporu seçmek isteyen veya kavgadan korkan, o an eli ayağı titreyen arkadaşlarım olabilir. burda onlara nacizane birkaç tavsiye de buluncam. kardeşim öncelikle şu kung- fu yu falan unut hiç başlamana gerek yok. burası türkiye kardeşim, adam gibi kung fu bilen, ömrünü buna adamış bi adam bile yokken sen kendini köşebaşı salak saçma mekanlarda, kendini usta sanan youtube veletleriyle çalışarak geliştiremezsin. burda demek istediğim şu, evet kung fu boş bi uğraş değildir, çok güzel bir spor ve felsefesi olan bi spordur. evet felsefesi taa milattan öncelere dayanır, dans etmekten daha estetiktir ama bu işin cenneti çin dir. orda adam gibi ustalar adam gibi öğrenci yetiştirir ki onlar bile ancak yıllarını vererek bu sporu sokakta soğuk kanlılıkla uygulayabilcek hale gelirler. o yüzden tekrar söylüyorum burası t ü r k i y e, yani geç kung fu yu falan burda hiçbi işe yaramaz. benim sana tavsiyem kardeşim, boks sporudur. eğer yeterince emek verirsen bu spor sokakta da işe yarar. herşeyden önce düzgün yumruk atmayı, rakibi nasıl bayıltacağını, nasıl gard alıp nasıl kapanılacağını öğretir sana bu spor. yumruktan nasıl kaçılacağını, adamı nasıl boşa alacağını şiir gibi öğretir. ha türkiyede boks var mı? iyi öğrenci yetiştiriliyor mu? hayır güzel kardeşim o işte de bok gibiyiz. o yüzden joshualar, wilderler, tysonlar, aliler, fraizerler, foremanlar bizden değil diğer ülkelerden çıkıyo. evet boks yok türkiye de ama gene de durumu kung fu kadar vahim değil. yani az çok bişeyler öğrenebilirsin. boks sana vücudun etten kemikten olduğunu fakat yumurta kabuğu da olmadığını, yumruk yemenin o kadar da korkulcak bi durum olmadığını gösterir. bütün bunlar kavga korkuna iyi gelir. seni sertleştirir. hatta bi süre sonra acıdan zevk alır hale gelirsin. burda sana şu uyarıyı yapayım, aklın asla kick boks a gitmesin. çünkü o da hikayeden başka bişey değil, son derece dengesiz ve açık vermeye müsait dağınık bi spordur. bokstaki ahenk onda yoktur. bunu sana daha önce kick boks yapmış biri olarak söylüyorum. güven bana. artık hiç vakit kaybetmeden boks a git salon haricin de ek olarak evde de çalış. gölge boksu tavsiyemdir. gelişmene katkıda bulunur. kas hafızanı güçlendirir. hareketleri ve tekniğini önce yavaş hatta ağır çekimde yap, unutma yavaşını yapamadığın bişeyin hızlısını hiç yapamazsın, bırak önce vücudun o tempoya ayak uydursun herşey sırayla. velhasıl daha bu tavsiyeler ve antrenmanlar uzar gider, sen bi başla gerisi çorap söküğü gibi gelir.
bağlaç olan de yi ayrı yazdığınızı rakibinize söylediğiniz an sizden korkacaktır.
güncel Önemli Başlıklar