bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    havaların ısındığı gün, damlar sokaklara çalgıcı. alır kutusunu kucağına, bir yere oturur, etrafı süzer gözleriyle. ilk başta çekinir. insanlardan utanır. kendini dilenci gibi hisseder. daha sonra açar kutusunu. çıkarır kemanı içinden. bir cesaretle koyar kutuyu iki adım ilerisine. kemanı boynuna alır. derin bir nefes alır. ardından gerisi gelir zaten kendiliğinden.
    gerisi müziğin akışıdır. kimse hangi nota doğruymuş, nasıl çalması gerekiyormuş söylemez. olabildiğine özgürdür. nasıl hissediyorsa öyle çalar. güzel olanda budur zaten.

sonrasında biri gelir, kutusuna 5-10 lira koyup "bürübürünün dumdumhödöhödö parçasını çalar mısın" der. bilmiyorum deyince "bak şöyle: gıııııygıyıgıyıgııııy" diye ağzıyla yapıverir ve kaydetmek için telefonunu çıkarır. robot gibi çalınır. sürekli.. tekrar tekrar..
    adam gider; işkence biter, özgürlük gelir. zabıta gelir; kutu toplanır ve özgürlük gider..

çalmayı bitirdiğinde, bir yorgunluk çöker çalgıcıya. sanki sevdiği kıza açılmışçasına kafasındakileri boşaltmış hisseder. bir an önce oradan uzaklaşmak ister.

günün sonunda topladığı parayı bütünletir. topladığı para sahte bir mutluluk verir. çünkü asıl mutluluğu, o çalarken insanların ona bakışlarında hissetmiştir.

çal! ne olur çal..
    yaz istediğin gibi karala.
    olabildiğine özgür ol ne olur..
    ... terliksizhayvan
  2. 2.
    sanatın düşmanı akp hükümeti yüzünden yavaş yavaş silinen sanattır.
    -1 ... biliqnamyturqan
  3. 3.
    Kolay yoldan eğlenerek para kazanmanın en güzel yoludur efendim.

fakat her yerde para kazanamassınız bu işlerden. mesela eskişehir'de bu işi yaparak paranın a.ına koymak mümkünken kuşadası'nda metaliğe kurşun atarsınız.

ayrıca grubunuzda mutlaka trompet çalan olsun. en çok ilgiyi trompet çeker.
    1 -1 ... rs ne ayol
  4. 4.
    ara ara rastlanan emeklerine karşılık bir miktar verilen müzisyenler.
    oldukça yeteneklidirler.
    ... mechul yazar
  5. 5.
    müzisyenliğin en doğal,en samimi,en magazinden uzak,en teomanımsı,en şebnemimsi halidir. Ancak, gündeme gelmeyi başarırsan programlardan programlara koşarsın,bizden 20 bin oynar teklifini kabul edecek kişiler olabilirler. Böyle kalsınlar,ya da müzisyen olarak büyüsünlerdir.
    ... kleftra
  6. 6.
    flüt çalana para atan görmedim henüz, demek ki flüt çalmamak gerek.
    ... geliyorumbisaniye
kapat