bugün

biliyorum soft paket uygun bir terim değil ama, ya ne kullanaydım? yımışak mi diyeydim? bakkaldan sigara isterken soft dediğimde her bakkal anladı, belini döndürmeden, sadece kolunu arkaya uzatarak, arkasındaki raftan sigarayı uzattı. bu yüzdendir a dostlar soft paket diyişim. haa konu box olur, derim o zaman kutu diye, hiç çekinmem.
(ulan ne hırto adamım, amerikan sigarası içiyorum dert etmiyorum, soft mu box mu olunca mevzu hassasiyet gösteriyorum, bak sinirden kendimi s.kicem, yerlerde dönelicem şimdi)

neyse konuma geri döneyim... (ne geri dönmesi, hiç bahsetmedim ki) tam bitti dediğim anlarda soft paketi elimle dışından mıncıklarım, olmadı yırtar içine bakarım. genelde sigara paketini köşesine konuşlanmış ve arkasındaki beyaz yüzeyle kamufle olmuş tek dal sigarayı (bkz: bir sigara birimi olarak dal) büyük bir zevkle içerim. o paket benim için artık hat-trick yapmış hakan şükür gibi değerlidir. hatta tezahürat bile yazabilirim ona:
oooooooo..
kral soft paket
seni tüketmeyen
bütün tiryakilerin
ciğerine hayret

kimbilir ne kadar kendini bilmez tiryaki vardır, o son sigarayı görmeden paketi atan, bitmiş sayan. belki de 'tiryakinin son sigarası içilmez' sözünü yanlış anlamışlardır ha ne dersin? ama bazıları de umarsızdır, bir anlık gazla coşkun sabah anılar kasetinin üstüne televole hits 98 hit çekebilir bu arkadaşlar.

anılaaar, aaaaaahh
anılaaaar, aaaaahhh
(aha çenem çıktı)
allahın bir lütfudur. tam bitti diye üzülürken soft paketler tiryakisine son kıyağını yapar.

hatta bu konu ile ilgili facebook'ta bir grup vadır.*
http://www.facebook.com/group.php?gid=19778707064