1. ?.
  öğrenci evinin en can alıcı detaylarından birisidir .
  yemek yenmeden önce yemek yenilen mekanın kirlenmemesi için , sofra bezi yada masa örtüsü olmamasından ötürü , ortaya çıkmaktadır . bu olay bir çeşit zorunluluktan ortaya çıkmakla birlikte aslında gündemi takip etmeyen , gazete sayfalarından nefret eden kişileri bile cezbedecek ölçüdedir . öyleki okuduğu makalenin üstüne yemek döken kişiye küfür edip , kavga çıkartan adam bile görmüşlüğüm vardır .

  yıllarca sofra bezi niyetine gazete seren zihniyetin yıllar sonra alışkanlıktan ve alıklığından ötürü gazete yerine sofra bezini okumaya çalışması gibi öküzlükleri de yok değildir .
  ... peter tırpan
 2. ?.
  gazeteyi okumaktan yemek yemeye fırsat bırakmaması muhtemel hadise. ayrıca ekmek vb. yiyeceklere kokusunun sinebileceği unutulmamalı, kağıdı kaliteli* gazeteler seçilmelidir.
  ... gonulcelen
 3. ?.
  -vay be başbakana bak vatandaşına ananıda al git burdan demiş..
  +yuh be olm kaç ayın haberi o...
  -ne bilim abi yeni gazete serin şu sofraya ya gündemi kaçırıyorum..
  +olm çorban soğudu hadi yemeğini ye..
  -dur olm dur fenerbahçe tümeri almış...
  +iştahım kaçtı abi benim...
  2 ... ozgurlerce
 4. ?.
  genel de ve nedense en cok sabah gazetesi ve onun günaydın ekinden olusur.
  1 ... karpuzkabugu
 5. ?.
  temizlemesi kolay olup at gitsin gibisinden kullanılan fakat pis oldugu unutulan sofra bezi çesididir.
  hem ye hem oku,hem beynin doysun hem karnın*
  1 ... syda
 6. ?.
  birde onun okuma eylemine dönüşmüş hali vardır;

  (bkz: yemek yerken sofraya serilen gazeteyi okumak)
  ... salca
 7. 1.
  amele yumurtasının vazgeçilmez dekorudur.
  ... akardia
 8. 2.
  gazeteleri okumadan sobaya atan kişinin gerçekleştirmesi muhtemel eylem. sofraya oturulduğunda eğer tv izlenmiyorsa veya sohbet edilmiyorsa, herkes gazetenin bi köşesindeki bi haberi okur yavaş yavaş.. sonra tam yazının ortasına gelirsiniz karşınıza bir bardak, tabak çıkar.. onu kenara ittirir okumaya devam edersiniz.. böylelerine bu şekilde gazete okutabiliyorsak da mutlu olmalıyız bana göre.. sobaya atmaktan çok daha iyi..
  1 -1 ... eldaina
 9. 3.
  cok zekice bir eylem.. sanırım butür olaylar sadece biz türk milletinde oluyodur yemek yerken aynı zamanda gazete okuyup kültürümüzü arttıran bir milletiz ne kadar övünsek azdır..
  -1 ... imitasyon
 10. 4.
  cemaatçilerin zaman gazetesi su geçirmez gibi kabız bir esprisine mazhar olmuş eylemdir. evet doğrudur öğrenci evinde gazete serilir hatta iştah açıcı olsun diye magazin sayfasını serenler de vardır.

  (bkz: aa bu benim lan)
  1 ... mashadov