bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  uyuyo numarası yapılarak kurtulma ihtimali yüksek olan durum. ha tabi yeni binmişSeNiz dolmus vs. ye "ne ara oturdun, ne ara yerleştin, ne ara uyudun" bakışları kaçınızmazdır. ama gözünüz kapalı olduğu için görmezsiniz. ayak yaptığınızı anlayıp arkadan "dürten" yolcuları ise "silkinip, hiç uyanmamıs gibi tekrar dalma" numarası yaparak kandırabilirsiniz.
  -1 ... redwinemania
 2. 2.
  uzun yol otobuslerinde iyi bir seydir. zira sofore giden extra ikramlardan faydalanilabilir.
  ... painkiller
 3. 3.
  arabalara ve araba kullanmaya merakli cocuklarin gerceklestirdigi eylem. cocuk arabayi kullanan babasinin arkasina oturur ve kafasini cam ile koltuk arasindan ileriye dogru uzatir. boylece aynalari babasinin gordugu acidan gorme ve gaz ile debriyaj ayarini ogrenebilme sansina sahip olur. *
  -1 ... olur be
 4. 4.
  i.E.T.T'de kesinlikle kapıdan binen cürümek üzere olan , otobüsle muhtemelen mezara gittiği düşünülen iki dünya savaşı görmüş birine yer vermeyle sonuçlanacak durum.
  1 ... uzaklarda
 5. 5.
  daha bugün gerçekleştirdiğim ve para uzatmaktan 'imanım gevredi yeter artık' diye söylenmeme neden olan durum . ayrıca arkanızdan omzunuzu dürten adam o bölgeyi asansör düğmesi gibi görüyor olabilir . çünkü aynı noktaya dokunarak işlevinizi yerine getirmenizi beklemektedir .
  -1 ... jaymz
 6. 6.
  genelde yeni gidilmiş ve bilmedigimiz bir şehirde istemesek de yapmak zorunda oldugumuz durum...

  -Abi Postanenin önünde incektim ben gelmedikmi hala??
  -tamam kardesim indirecez seni bi sakin ol yaa *

  herseye ragmen 5 dk. sora
  -abi ne oldu ya bu kadar uzun sürmemeliymiş arkadas öle dio telefonda
  -aaaa gectik ya biz postaneyi bee inmedinmi sen??
  - *
  ... teksomania
 7. 7.
  dolmuştaysanız zorunlu ve gönüllü muavin olmak kaçınılmazdır. ankara'da binmişsiniz dolmuşa gidiyorsunuz. eskişehir yolunda, mis gibi mp3 playerinizda müzik dinlemeye başlamışsınız,. daha bir kilometre gitmeden bir el omzunuza vurur ve gözünüzün içine doğru bir kağıt banknot uzatıverir. yazılı olmayan yasalar gereği o parayı şöföre uzatırsınız ve para üstünü geri verebilmek için şöföre kilitlenirsiniz. 10 para üstünden sonra ulvi göreviniz sona erer ve siz müziğinize geri dönersiniz.
  ... myosotis
 8. 8.
  bilmediğiniz bir semte gidecekseniz kaçınılmaz olan durumdur. 'abi pardon hede hödöye gidecektim nerde inmem gerekiyo' diyebilmeniz için şoförün ensesinde olmanız en idealidir.
  -1 ... turuncukolik
 9. 9.
  muavin olduğunuzun işaretidir. görükle- uludağ üni. arası muavinlik yapacak, ama karşılığında hiç bir şey alamayacaksınız. olabildiğince arkalara oturmaya çalışmakta fayda vardır.
  ... glylay
 10. 10.
  arkadan yağan paralara maruz kalmaktır. ineceğiniz yere geldiğiniz halde para uzatırsınız şoföre.
  ... baykusator