1. 1.
  parası olmayan insan eylemidir.

  bilenler bilir sodexo öğlen yemek yiyebildiğimiz ya da market alışverişlerinde kullanabildiğimiz (2-3 tane markette geçer) şirketler tarafından verilen bir kart türüdür.

  prezervatif almanın ne kadar sıkıntılı olduğunu yaşayanlar bilir.

  kahramanımız marketin kapanmasına yakın bir zamanda gidiyor ki çok fazla kişi görmeden hemen alıp çıksın hücum yeleğini. kasaya da girmeden önce soruyor neler alabilirim diye. kasadaki kız da alkol ve tütün ürünleri hariç her şeyi alabilirsiniz diyor.

  Marketin kapanmasına 15 dakika kala kahramanımız kasaya yaklaşıyor ve 300 tl değerindeki sodexo kartını uzatıyor. aldığı ıvır zıvırlar okunduktan sonra başka bir isteğiniz var mı sorusuna kasa yanındaki okeyi alıp kasiyere uzatıyor. işte her şey o anda başlıyor.

  kasiyer kız bir anda prezervatifi alıp fırlıyor. şefine acaba bu sodexo ile alınır mı diye sormak için. ancak şefi de bilmediğinden müdüre sorulması gerektiği söyleniyor. bu sırada kasada sıra birikmeye başlıyor. müdür ortalarda olmadığı için bir mikrofon anonsu geçiyor. kasa 6 da sodexo ile prezervatif satışı var bu mümkündür diye. tüm müşterilerin bir gözü kasa 6 da. kahramanımız neler olacağını izlerken bir de ne olsun? yaşlı bir amca kahramanımıza yaklaşıp "paran yoksa sevişme aslanım" diyerek diğer kasadaki işlemine devam ediyor.

  kasiyer kız koşarak gelip yüksek bir sesle prezervatifinizi sodexo ile alabilirsiniz diye haykırıyor. gülüşmeler, şakalaşmalar ardı ardına geliyor. fakir ama korunan kahramanımız renk tonu 1. derece yanık bi insan suretiyle marketten dışarı çıkıyor.

  not: sodexo ile prezervatif almayın.
  4 -1 ... londra gormus muhendis
 2. 2.
  (bkz: türkiye de prezervatif alma karotu)
  1 ... serdarsl06