bugün

türkiye'dir.

"Torba tasarıda Ak Parti önergesiyle yapılan ve meyve suyu (nektar), limonata, mineral ve gazlı su, sade gazoz da özel tüketim vergisi (ÖTV) kapsamına alınmasını öngören değişiklik TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi."
http://www.businessht.com...ve-meyve-suyuna-otv-geldi
(bkz: soda yoksa asfalt için)
Soysunlar bakalım nereye kadar yakında aldığımız nefes için vergi öderiz.
öyle bir memleket düşünün ki kıçıkırık maden suyunu "özel tüketim" ürünü olarak kabul ediyor.
Adamların yaratıcı olduğu tek konu vergi. Ama bu kadar da beklemiyordum.

insan gerçekten hayret ediyor.
Asitli ve sağlığa zararlı olduğundan dolayıdır. Ne güzel işte sağlığımızı düşünen bir hükümetimiz var. Ne de olsa milli içkimiz ayran.
Yakında halkı .ikmek için bu kadar efor harcıyoruz, bununda bir vergisi olması lazım derlerse şaşırmamak lazım.
Yetmez isyan çıkana ordu inip halkı tarayana kadar koyulması gereken vergilerdir. bu ülkenin insanları sağcısından solcusuna boykot nedir bilmez. Umarım bir gün su ve ekmekte zamlanır ama kuruş kuruş değil fakir ağzına attığı lokmayı saysında o zaman görüyüm sizi 40 yıllık dostluk bile bozulur en büyük değeri para olan insanların yaşadığı ülkede
soda da içmeyin arkadaşım. dimi.
Adam Müslüman bi kere. Ondan hep bu vergiler.
milletce "ah uh hadi hadi daha sert" diye inliyoruz ama sesimizi duyan yok.
güldüren durum.

az bile bu amk, suya da ötv gelsin, hülooğ.
Soda şişesini hediye ediyoruz, kabul buyursunlar efendim.

Batmak üzere olan ülkedir.
kıskananlar çatlasın. hangi ülkede bizim vergilerimiz gibi vergiler var. bizim verglerimizi kıskanıyorlar vergilerimizi.
gazetelerde dün cari açıkla ilgili haber vardı. nasıl bir açıksa bugün soda ve limonataya bile ötv kondu.
yok öyle yağma bundan tezi yok soda bey, limonata bey denile efendiler. hayırlı uğurlu olsun.

meraklısına not: kdv ve ötv, dolaylı vergilerkategorisine dahildir. kazanç üzerinden alınanlara dolaysız vergiler denir. bir ülkede dolaysız vergi tahakkuku-tahsili azalırsa dolaysız vergiler artış gösterir.
Adamlar eskiden de çok yaratıcıymış, çok zekice vergiler buluyorlar hâla.
Soda sizin neyinize? Suya karbonat atıp için işte.

Her şey hazır olsun değil mi?

Armut piş ağzıma düş diyorsan vergisini vereceksin kardeşim!!!